7 причин, чому вдень постійно хочеться спати

Іноді навіть повноцінний нічний сон не рятує вас і вдень ви ходите сонними, втомленими і все мрієте про те, як ляжете та заснете. Чому виникає сонливість?

1. Переїдання

Однією з причин сонливості може бути обід, після якого ти відчуваєш різкий спад працездатності. Це пов’язано з добовим ритмом організму, який повідомляє мозку, що прийшов час для відпочинку. Найбільш сонний час — між 14 і 16 годинами дня.

2. Ти весь день знаходишся в приміщенні

Відсутність руху і свіжого повітря абсолютно не сприяє припливу енергії. Для того, щоб прогнати сонливість, необхідно робити кілька перерв, виходити на свіже повітря і приймати сонячні ванни.

3. Неправильний час для сну

Якщо ти 100-процентна сова, і тобі доводиться рано вставати — ти будеш відчувати втому протягом дня. Постарайся лягти спати раніше і відпочивати не менше восьми годин.

4. Тобі тільки здається, що ти хочеш спати

Мозок майстерно обманює тіло, посилаючи йому різні сигнали. Людина може переконати себе, що вона сильно втомилася, але на ділі це не так. Люди часто маскують під недосипом банальну лінь, якої можна позбутися.

5. Тобі варто звернутися до лікаря

Якщо ти спиш не менше восьми годин на добу, але втома все одно переслідує тебе протягом робочого дня, тобі необхідно звернутися до лікаря. Втома і сонливість можуть свідчити про анемію, нестачі заліза, діабеті, проблемах з травним трактом.

6. Нервове напруження

Недолік енергії є одним з основних симптомів психічних захворювань, таких як депресія. Якщо ти часто спостерігаєш у себе неспокійний стан, то ти напевно знаєш, що таке безсоння. У такому випадку рішення проблеми також потрібно шукати, тільки або всередині себе і своїх переживань, або за допомогою фахівців.

7. Алкоголь

Алкоголь виявляє седативну дію на організм і мозок — він впливає на ті ж рецептори, що і снодійне. Тому в обідній час алкоголь протипоказаний, особливо, якщо попереду ще половина робочого дня.

Джерело:  «Країні Здоров’я«.


Метки: , , ,