Вплив соцмереж на психологічне здоров’я людини
З багатьма траплялася ситуація, коли мобільний телефон не має сигналу або ви забули зарядити його і тепер не можете знайти собі місця від нетерплячки дізнатися, що відбувається у Twitter, або що ваші друзі роблять в Instagram чи Facebook. Відчуття незручності, коли ви відчуваєте себе неповноцінно без смартфона в руці є попереджувальним знаком: настав час від’єднатися від Мережі, щоб зберегти психічне здоров’я.
У більшості випадків вам не потрібно відключатися повністю і назавжди. Відповідно до дослідження, достатньо тижневої перерви в соціальних мережах, щоб суттєво покращити самопочуття, повідомляє dailynews.kyiv.ua.
У довгостроковій перспективі такий інформаційний детокс може бути способом управління психічним здоров’ям, оскільки відпочинок підвищує самоконтроль і усвідомлення часу та енергії, витрачених на мережі. Крім того, люди усвідомлюють, чим вони можуть зайнятися у вільний час, наприклад, прогулятися, побачитися з родиною чи друзями, зайнятися старими захопленнями або відкрити нові.
Перестрибування від відео до відео, від допису до допису, від однієї соціальної мережі до іншої годинами, навіть не пам’ятаючи, що ви дивилися, читали чи бачили за останні кілька хвилин, є прикладом роботи на автопілоті. Користувач не концентрується, не аналізує, не усвідомлює та не запам’ятовує контент, який переглядає.
Більшість людей скажуть, що у них немає з цим проблем, але здивуються, коли підрахують скільки часу проводять у соціальних мережах. Ми можемо виходити в онлайн всього на кілька хвилин, але робити це дуже часто. Тому психологи рекомендують встановлювати додатки, які відстежують час використання соцмережі та сповіщають вас про досягнення певного ліміту.
Щоб мобільний телефон не став продовженням ваших рук, тримайте його подалі від себе, наприклад в іншому кінці дому. Вночі замініть користування мобільним телефоном іншою діяльністю, наприклад читанням книги або прослуховуванням музики, принаймні за годину до сну.
Крім того, важливо відмовитися від соцмережі під час такої діяльності, як їжа, прогулянка, перегляд телевізора або спілкування з іншою людиною. Допоможе також відключення сповіщень, які не є абсолютно необхідними, а також вихід з непотрібних групових чатів.
Дослідження показують, що таке обмеження активності у соціальних мережах всього на тиждень може значно покращити психологічне здоров’я, особливо якщо замінити спілкування онлайн живими зустрічами. Психологи зазначають, що при обмеженні користування соцмережами ментальний стан покращується навіть у тих, у кого не було проблем чи залежності від онлайну.
Фото : з відкритих джерел