Історичні місця вбережуть від кіосків

У середмісті та на вулицях Дніпра, де розташована історична забудова, заборонять установлювати кіоски. Ті ж, які вже демонтували, власники можуть викупити на штрафмайданчику.

НИЗКА РІШЕНЬ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

В обласному центрі мають намір уберегти історичні місця нашого міста від ларків, що спотворюють естетику. Таке передбачили в одному з проектів рішень, які депутати міськради мають розглянути на найближчих сесіях. Загалом же у мерії готують низку сесійних рішень, які завадять підприємцям установлювати незаконні МАФи, де їм заманеться.

Як розповів журналіс­там начальник управління реклами та торгівлі міськ­ради Руслан Мороз, нині демонтаж нелегальних торгових точок триває у запланованому режимі. Щомісяця з вулиць Дніпра прибирають близько сотні кіосків-порушників, а також незаконних літніх майданчиків і «налива­йок». Загалом, від МАФів уже вдалося звільнити майже 8 тис. кв. м площі міста. «Роботи ведуться планомірно. Інколи мені повідомляють, що на місце прибраних кіосків ставлять нові. Але у міста ларків немає. Це лише чутки», – зазначив посадовець.

МОЖНА ВИКУПИТИ

На демонтування малих архітектурних форм у результаті конкурсу для організацій визначили ціну приблизно у 470 грн. за квадратний метр. Усі знесені кіоски зберігаються на майданчику, що знаходиться на вул. Краснозаводська, 38. Тож якщо власник бажає викупити свій, він може це зробити. Проте для цього потрібно сплатити гроші за зберігання кіоска. Його утримання упродовж місяця вартує приблизно 20 грн. за квад­ратний метр. Слід сказати, що від початку року в Дніпрі демонтували 287 МАФів, 2/3 з них були викуплені власниками. До речі, майданчик, де стоять ларки, за словами Руслана Мороза, вже майже заповнений (там більше сотні споруд), тож місто підшукує новий.

УПРОВАДЖУЮТЬ НОВАЦІЇ

Також начальник управління реклами та торгівлі міськради нагадав, що наразі кіоски можна узаконити лише через паспорт прив’язки, який підприємці повинні отримати в головному міському архітектурному управлінні. Нині законні підстави для роботи мають 2,5 тис. МАФів. Від початку року легальні торгові точки здатні поповнити бюджет міста на понад 12 млн. грн.

Що цікаво, найближчим часом правомірність роботи кіоска можна буде проконтролювати за допомогою QR-коду. Така новація дає змогу всім охочим перевірити відомості про споруду за допомогою свого смартфона. Спеціальні коди вже почали отримувати перші торгові точки. Крім того, до кінця року мають запустити нову, вдосконалену електронну карту МАФів.

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь