На дні моря знайшли древній ліс

На узбережжі Балтійського моря лінія прибою відступила від суші, і пляж розширився як мінімум удвічі. Це дозволило зробити незвичайне відкриття.

Як пише «Україна туристична», на пляжі Зеленоградська – дивна картина: видно замшілі пні, які раніше ховалися  під водою. Вчені вважають, що це залишки реліктового лісу.
В районі пологих схилів море відступило на 15-20 метрів, а рівень води знизився на 60 сантиметрів і більше. Вчені вважають, що до такого рідкісного для цього регіону явищу привела гідрометеорологічна ситуація, що склалася в регіоні в середині жовтня. Пов’язано це з тривалою дією східного вітру.
Зазначимо, що реліктовий (праліс) – це тип стародавнього пралісу, що зберігається протягом тривалого часу і незачепленою людською діяльністю. Найбільшим його представником в Європі є незайманий ліс Республіки Комі. Його територія складає 32 600 квадратних кілометрів.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !
Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *