Анастасія Могилова: «На конкурсах краси я закликаю світ зупинити війну в Україні»

Краса і розум поєднані в одній жінці. Анастасія Могилова – докторка економічних наук, професорка ДНУ ім. Олеся Гончара, академік Академії економічних наук України, модель, переможниця всесвітніх конкурсів краси: «Mrs World Diversity-2022», «Queen Universe-2022». Наприкінці вересня представила Україну і стала номером один на конкурсі краси «Mrs Millenium Universe-2023», що відбувся у Куала-Лумпурі (Малайзія). Про поєднання модельної та професорської діяльності пані Анастасія розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Вістям».

ЖІНОЧА ЕНЕРГІЯ

– Пані Анастасіє, ви – модель і професорка. Як відкрили для себе ці два водночас цікаві та складні напрями?

– Вступити до аспірантури було логічним продовженням мого успішного навчання в університеті. Так, згодом, у 25 років я стала кандидаткою економічних наук, потім здобула вчене звання доцента. Рішення працювати над докторською дисертацією було прийнято після «наполегливої» рекомендації мого наукового керівника. Він просто сказав: «Ти маєш це зробити! Ти зможеш!» А потім у 2014 році, під час обстрілів у Донецьку в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України відбувався передзахист моєї докторської дисертації. В 34 роки я стала доктором економічних наук, а згодом отримала вчене звання професора і стала академіком Академії економічних наук України, чим дуже пишаюсь. У 41 рік, у грудні 2021 року, я вперше взяла участь у конкурсі краси «Mrs. Dnipro Official-2021», після чого була запрошена представляти Україну на всесвітньому конкурсі у 2022 році. Але з початком війни в Україні кардинально змінилися мої цілі щодо участі у всесвітніх конкурсах краси. Я погоджуюсь стати конкурсанткою лише тих конкурсів, де мені дозволяють розповідати про нашу війну, і там, де Росія заблокована до участі.

– Як змінилося ваше життя після участі у першому конкурсі краси?

– У грудні 2021 року відбувся мій перший конкурс краси «Mrs. Dnipro Official-2021». Це сталося зовсім несподівано для мене. Донька моєї подруги побачила рекламу конкурсу і сказала: «Ви маєте взяти участь!» (усміхається). Мені тоді був 41 рік, і я подумала, що це стане чудовою можливістю для мене, як для жінки, пізнати щось нове для себе і в собі. Крім того, я розуміла, що кожен конкурс краси має широку аудиторію. А оскільки дуже люблю тварин і допомагаю притулку для безхатніх тварин, то подумала, що це стане гарною нагодою привернути увагу до цієї проблеми, щоб більше людей захотіли допомогти притулку і, можливо, навіть узяти тваринку до себе в родину. Це і стало основним мотивом для участі у конкурсі краси. Я дуже вражена і щаслива, тому що виграла той перший конкурс. А потім усе було, ніби у казці.

Як переможниця регіонального конкурсу, була затверджена до участі у подальших конкурсах. Так я опинилася у «Mrs World Diversity-2022» та «Mrs. Queen Universe-2022». І дуже рада, що все у цій сфері для мене відбувається досить позитивно. Тільки зараз, крім історій про безхатніх тварин, я маю можливість розповідати людям з інших країн світу про реалії нашої війни, яка зараз триває в моїй країні. Свого роду я стала бійцем на інформаційному фронті. У вересні 2023 року виграла конкурс краси «Mrs Millenium Universe», що відбувся в Куала-Лумпур (Малайзія). Там прямо зі сцени фіналу заходу я мала змогу говорити про війну в Україні і закликати: «No war!» Там я привернула увагу ще більшої кількості населення. Для мене це знак того, що я все роблю правильно.

– Як знаходите час, щоб поєднувати ці напрями, адже кожен із них потребує чимало сил і часу?

– Я впевнена, що для жінки все стане можливим, якщо вона чогось дійсно бажає! Я хочу на власному прикладі засвідчити, що жінка може все: розвиватися і у професійній сфері, і у сфері особистих відносин, і у сфері краси. І до того ж одночасно. Сьогодні я навчаюся встигати робити ще більше за один день. І подекуди навіть відчуваю себе супержінкою, яка все встигає (усміхається). Але, звісно, інші люди допомагають мені і підтримують мене. Я не впоралась би, якби була одна. Це підтверджує важливість дружби та об’єднання людей. Я оточую себе особистостями, які завжди допоможуть мені і підтримають. Плануючи майбутні дні, я завжди маю час на живе спілкування з ними.

– Поділіться, будь лас­ка, що вам допомагає завжди виглядати на всі 100%, несучи себе по життю як по подіуму?

– Я більшою мірою дотримуюсь відомих порад щодо сну, вживання корисної їжі та спортивної активності. До того ж я обираю правильну їжу не лише для шлунку, а й для душі. Наповнюю свій шлунок корисною їжею, а свій розум – важливою інформацією. Я всім рекомендую знаходити час на живе спілкування, бо немає нічого важливішого і теплішого, ніж бесіди з друзями. І я завжди засинаю і прокидаюся в обіймах коханого чоловіка. Для будь-якої жінки – це особливо важливе джерело жіночності, енергії та краси.

АМБАСАДОР МИРУ

– Конкурс краси «Mrs Millenium Universe-2023», де ви стали номером один, як вирішили брати в ньому участь?

– Засновниця конкурсу «Mrs Millenium Universe-2023» Дато Рісс Тіара, вельмишановна жінка у Малайзії, титулована Королем Малайзії, сконтактувала зі мною вперше ще у жовтні минулого року і запросила представляти Україну в її конкурсі. Моїм першим запитанням до неї було прохання про можливість розповісти про війну в Україні в межах конкурсу, і чи дозволена участь у конкурсі представниці Росії. Я отримала однозначний дозвіл на будь-які висловлювання про нашу війну і дізналася, що Росія заблокована до участі. Тож одразу погодилася.

– Які можливості дав вам цей конкурс?

– Головним визнанням, яке я отримала після фіналу конкурсу, вважаю звання «GLOBAL UNPKFC AMBASSADOR» for Peace від ООН». Тому відтепер усі виступи про війну в Україні я буду проводити як амбасадор ООН за мир. Також, крім головної корони конкурсу, за результатами онлайн-голосування я отримала нагороду «International Face Magazine», і тому моє фото з’явиться на обкладинці міжнародного fashion-журналу.

– Як реагували на ваше вбрання, ваші слова і загалом вашу участь іноземні гості, конкурсантки та члени журі? Чи цікавились ситуацією в Україні?

– Упродовж усіх днів конкурсу я зустрічала лише доброзичливе ставлення до мене як до представниці з України. Абсолютно всі люди, яких я зустріла в Малайзії, захоплювалися моїм українським традиційним вбранням, виробами із петриківським розписом та ляльками-мотанками, яких я привезла як подарунки. Одразу по прильоту, в аеропорту я розгорнула наш прапор, підписаний українськими солдатами, і пояснила зміст синього та жовтого кольорів, а також перекладала слова військових, написані на ньому. Для мене було дуже важливо розповісти людям про наші символи. І я відчувала величезну гордість принести унікальний культурний спадок України до Малайзії. У конкурсі брали участь представниці Канади, США, Японії, Танзанії, Кенії, Південної Африки, Нігерії, Гани, Нідерландів, Малайзії, Австралії, Казахстану, Ірану, Сінгапуру, Індії, Таїланду, Філіппін. Було неймовірно приємно відчувати дружню підтримку від багатьох учасниць, інтерес і до мене особисто, і до моєї країни.

– На подіум ви виходили в українських вишитих вбраннях. Хто створював для вас сукні?

– В останній день конкурсу відбувається фінал, на якому традиційно конкурсантки мають продемонструвати національне вбрання та вийти на подіум у вечірній сукні. Мені пощастило, що всі мої образи для конкурсу створила неймовірно талановита дизайнерка з Дніпра Олена Кондратова (бренд KEL), а тому кожний мій вихід неодмінно привертав увагу. Національний костюм, який створила Олена, це, безсумнівно, шедевр. Створюючи його, вона поєднала традиційну українську вишивку і сучасні тенденції світу моди. Мій національний костюм символізує багатокольорову Україну, яка завжди квітне, нашу не­зламну Україну, яка завжди розквітала після будь-яких потрясінь.

– Із яких етапів складався конкурс краси «Millennium Universe» у Малайзії?

– Захід тривав 5 днів, із 27 вересня до 1 жовтня включно. Кожного дня були заплановані різні види активнос­тей: welcome-dinner, відвідування центру дослідження раку, інтерв’ю для малайзійського телебачення та для Міністерства туризму Малайзії. Відвідування національних історичних та культурних пам’яток, під час яких поряд із конкурсантками перебували члени журі, котрі оцінювали персональні якості кожної, рівень її культури, комунікаційні навички у групі і навіть пунктуальність. І це зрозуміло, адже вони мали обрати одну, яка стане обличчям конкурсу на прийдешній рік. Крім того, щодня проводилися групові тренування із постановниками фінального шоу. Під час цих тренувань присутні члени журі оцінювали професійний рівень дефіле та фотопозування кожної учасниці. Першого жовтня відбувся головний фінал конкурсу, під час якого члени журі були більш вимогливими та принциповими, оцінюючи конкурсанток. Я добре розуміла, що під час фінальних виходів я маю все зробити досконально і засвідчити, що наша Україна найкраща.

– Скільки часу займає підготовка до конкурсу?

– Мої заняття із дефіле та фотопозування проводяться на регулярній основі персонально із тренеркою, яка багато років була топ-моделлю та працювала за кордоном із брендами сегменту luxury. Ці заняття удосконалюють мої навички, освоєння більш складних елементів дефіле. Тому я не можу сказати, що готувалась якийсь час суто для конкурсу «Millennium Universe».

– І ось – довгоочікуване оголошення результатів. Які були ваші емоції?

– Це була моя перша участь саме у конкурсі «Millennium Universe». І мені здалося, що під час оголошення результатів ведучий тримав інтригу довше, ніж на інших конкурсах. Він промовляв: «The title Mrs Millennium Universe-2023 goes to…», і мені здавалося, що триває ціла вічність, адже я обміркувала можливу перемогу майже кожної учасниці. І коли він промовив: «UKRAINE!», у мене на очах з’явились сльози. Емоції переповнювали. Для мене знову, як і на інших конкурсах, це означало бути не лише переможницею, а й гідною представницею України, нації переможців! Я відчувала гордість за себе і за свою країну. І вдячність малайзійцям за теплий прийом.

ПОВАГА ДО ЛЮДЕЙ

– Повертаючись в Україну, до вашої професорської діяльності, розкажіть, які дисципліни ви викладаєте?

– Мої улюблені дисцип­ліни, які я викладаю, – це Стратегічний маркетинг, Бренд-менеджмент, Поведінка споживача, Маркетингові комунікації. Я читаю для студентів старших курсів, які вже більш обізнані та сконцентровані щодо свого професійного майбутнього. Це загострює моє відчуття відповідальності перед ними за надання їм дійсно сучасних і корисних знань, що я і роблю. Я маю дуже добрі стосунки зі студентами. Впевнена, що вони відчувають, коли ставишся до них щиро, із повагою. Мої вихованці знають, що я завжди їх підтримаю, зрозумію, допоможу навіть у життєвих ситуаціях.

– Який ваш головний принцип у викладацькій професорській справі?

– Такий же, як і у стосунках зі всіма людьми. Я завжди керуюсь єдиним принципом, який визначає всі мої щоденні дії, – щовечора, споглядаючи власне зображення у дзеркалі, я хочу пишатися своєю поведінкою, розуміти, що сьогодні я не зробила нічого, за що мені було б соромно перед самою собою. Для мене це базовий принцип людяності. І це моя життєва установка.

– Які ваші подальші кроки у модельному та викладацькому світі? Можливо, є ідеї поєднати ці два напрями?

– Я планую розпочати один соціальний проєкт – конкурс краси для жінок-інвалідів. Я вірю, що цей проєкт продемонструє внутрішню красу представниць жіночої статі. Є жінки, які пережили страшні події, стали інвалідами, але змогли акумулювати свої внутрішні сили, щоб почати жити по-новому в новому статусі. Поділившись своєю історією та секретом внутрішньої сили, вони зможуть мотивувати інших, які, можливо, зараз переживають важкий емоційний стан після певних подій. І не лише жінок, а й багатьох людей!

МАРГАРИТА СОПІЛЬНЯК,
ФОТО З ОСОБИСТОГО АРХІВУ АНАСТАСІЇ МОГИЛОВОЇ