Аріна Брусловець: «Українська кухня – це різноманіття унікальних страв і поєднань»
Наприкінці серпня у Дніпрі, Києві, Рівному та Бориславі одночасно зафіксували новий Національний рекорд у категорії «Кулінарне мистецтво». Шеф-кухарі з різних регіонів приготували найбільшу кількість автентичних страв української кухні. У Дніпрі представили 50: із них 31 основна та 19 видів хліба. Загалом у чотирьох містах приготували 164 страви. Фіксація рекорду в нашому місті відбулася в готельно-ресторанному комплексі «Хутір», де нашу область представила шеф-кухар закладу Аріна Брусловець. Детальніше про рекорд та свою роботу дівчина розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Вістям».
ГОТУВАТИ – ОДНЕ ЗАДОВОЛЕННЯ
– Пані Аріно, як давно ви знайшли своє покликання і пов’язали життя з кухнею? Хто вам передавав знання про особливості кулінарії?
– Моя історія розпочалася 7 років тому. У 2016-му я поринула у світ громадського харчування. Тоді відчула, що кухня стала моєю другою домівкою. Того ж року я вступила до Дніпровського центру професійної технічної освіти. І саме викладачі дали мені базові знання, передали свій досвід.
– Чим вас захоплює процес приготування їжі?
– Коли я готую будь-яку страву, то переймаюся цим процесом повністю. Поєдную різні продукти та інгредієнти, пробую та відкриваю для себе нові техніки, експериментую. Не помічаю, як плине час. Я отримую кайф, коли готую, і навіть просто замішую тісто для хліба.
– Розкажіть, як після навчання ви дійшли до звання «шеф-кухаря»?
– Почнемо з того, що мені – 25 років. І, щоправда, я не думала, що так швидко стану шеф-кухарем. Аби обійняти цю посаду, потрібно подолати великий шлях і набути певний досвід. Переважна більшість кухарів витрачає на це роки. На мою думку, завдяки працьовитості, стресостійкості, захопленню цією професією, можна чогось досягти. Дякую нашому керівнику готельно-ресторанного комплексу «Хутір», за підтримки якого я отримала змогу стати «шефом». У цьому закладі працюю з 2018 року. Спочатку проходила тут практику з кондитерської справи. А згодом мені запропонували влаштуватись офіційно. Я була дуже приємно вражена і, звичайно, погодилася.
Певно, у ресторані відчули мою любов до кулінарії. Так і почалася моя ера праці. Сотні кілограмів десертів та вареників пройшли через мої руки, тисячі смажених пиріжків. Не кожен витримає це навантаження, але мені вдається. Коли почалась повномасштабна війна, разом із колективом ми допомагали і продовжуємо допомагати нашим захисникам. Крім того, на кухні я перейшла на дещо інший процес: стала готувати перші страви, «відшліфувала» своє вміння готувати наш український борщ. Попереду ще багато навчання і випробувань, і мені є до чого прагнути.
МІКС СМАКІВ
– Особливістю ресторану, в якому ви працюєте, є саме українська історія, традиція та кухня. Які, на вашу думку, національні страви найбільш незвичні та смачні?
– Наша українська кухня справді колоритна і різноманітна. Найбільше мене здивував буряковий квас і шпундра з цим квасом. Шпундра – це давня українська народна страва. Для її приготування зазвичай використовується смажена свинина, тушкована із буряками в буряковому квасі. Для мене було трохи дивним поєднання цих інгредієнтів: квасу та тушкованого з ним м’яса. А от по закінченню приготування ти отримуєш гарний колір, цікавий аромат та пряний смак страви.
– Ви готуєте незвичні українські страви, аби було чим здивувати гостей. До того ж кожен регіон України має свої улюблені. Якщо ж говорити саме про нашу область – Дніпропетровщину, що притаманно регіональному меню?
– Хочу сказати, що українська кухня – це переважно домашня кухня. Це велике різноманіття страв та смаків. На кожного гурмана точно знайдеться те, що йому сподобається. Саме для нашого регіону притаманно готувати юшку по-дніпровськи. Її можна приготувати вдома, але найкращий варіант – це на природі, зі щойно виловленої риби. У казані на багатті вона вийде дуже наваристою, ароматною та неймовірно смачною. Часто таку юшку готують із леком, де лек – це часник, перетертий із сіллю і заправлений жирним рибним бульйоном. А ще я полюбляю вареники. На мою думку, це надзвичайно смачна страва. Особливо влітку, коли триває сезон вишні. Тоненьке тісто, соковита начинка та вершкове масло – це смакота у спекотний сезон.
КУЛІНАРНЕ МИСТЕЦТВО
– На території ресторану, як і в трьох інших містах одночасно, було встановлено гастрономічний рекорд. У чому, на вашу думку, важливість цього заходу?
– Особливість установлення рекорду полягає у тому, що за короткий термін ми приготували велику кількість страв. Незвичністю було те, що всі ці страви старовинні, і їхні рецептури ми шукали усюди. А ще, представлені у різних містах, вони не повинні повторюватися, тому кожен кухар шукав найцікавіше. Це був рекорд за найбільшу кількість водночас приготованих автентичних страв української кухні у категорії «Кулінарне мистецтво». Загалом у чотирьох містах приготували 164 різні види їств.
– Які страви представила ваша команда?
– Дуже багато складних і передусім цікавих та традиційних страв. На цьому заході ми приготували їх понад 50, із них 31 основна та 19 видів хліба. Уся наша команда була залучена до підготовки, і ми дуже хотіли гідно представити регіон. Вирішили подати заявку на встановлення рекорду, аби засвідчити людям, яка українська кухня багата. Пізнаючи її, можна розкрити межі своїх кулінарних здібностей, порадувати своїх родичів і друзів забутими, але дуже смачними автентичними стравами.
– Як відбувалася безпосередньо фіксація рекорду?
– Сама процедура проводилася онлайн. Трансляція велася одразу із 4 міст України. Можна сказати, що ми встановили певний ланцюг єдності з різних куточків держави.
– Чи багато містян прийшло подивитися на це дійство? Як реагували люди? І чи пригощали ви їх смаколиками?
– Охочих відвідати цей захід виявилося чимало. Усі були в захваті від цієї ідеї. Багатьом сподобались варіанти приготованих страв. І, звичайно, ми запросили гостей, пригощали їх стравами та почули багато гарних відгуків.
– Зараз українська кухня починає відроджуватись і ставати все більш популярною. Чи погоджуєтесь ви з цим? І якою бачите нашу кухню після перемоги?
– Наша кухня еволюціонує і дійсно стає популярною. І з цим я погоджуюсь. Мені хотілося б одного разу почути, що працювати кухарем – це дуже престижно, як, наприклад, у Франції чи Італії. Якою я бачу нашу кухню після перемоги? Мабуть, процвітаючою. І бажаю бачити більше охочих працювати в нашій сфері.
МАРГАРИТА СОПІЛЬНЯК,
ФОТО З ОСОБИСТОГО АРХІВУ АРІНИ БРУСЛОВЕЦЬ
відео “Вісті Придніпров’я”