Артисти театрів Дніпропетровщини долучилися до волонтерства

Із перших днів війни театри області долучились до волонтерського руху. Артисти драми та балету, музиканти, технічні працівники щодня плетуть маскувальні сітки, шиють одяг і ліплять тисячі вареників.

Усе – для військових, які виборюють мир в Україні. Як працює один з театрів Дніпра нині – далі.

«Ще у лютому працівники театру долучились до волонтерства. Спочатку збирали каремати і посуд для військових та тероборони. Потім розширили діяльність, – розповіла головна бухгалтерка театру Лілія. – Також робимо багато благодійних концертів, щоб підтримати наших захисників і переселенців. Анімаційна група працює з дітками, які приїхали з «гарячих» областей».

У художній залі, де у мирні часи створювали декорації для вистав, нині плетуть маскувальні сітки.

Заслужені та народні артисти, костюмери й гримери – усі разом долучились до роботи. Кажуть – за день можуть сплести кілька сіток.

«Зараз ми актори-волонтери. Наша головна робота – допомагати українській армії. Аби якнайшвидше настав мир та спокій в країні. У волонтерську діяльність артисти «включились» на всі 100% – працюємо щодня, щоб наблизити перемогу», – розповіла актриса театру Ольга.

Поряд – ще один «фронт» робіт. Там шиють розгрузки для бронежилетів.

У швейному цеху замість сценічних костюмів тепер роблять балаклави і флісові кофти для бійців. А ще футболки, шорти та спідню білизну для поранених захисників.

Не залишились осторонь і музиканти театру. В оркестровій кімнаті облаштували свій волонтерський осередок.

«Щодня приходимо на роботу. Там, де зазвичай були репетиції, тепер волонтеримо. Але не забуваємо, що ми, перш за все, музиканти. Тож маємо завжди бути у формі – аби не втрачати навички. Тому у перервах між плетінням сіток обов’язково репетируємо», – сказав диригент оркестру театру Юрій.

Не забувають артисти і про звичну для себе театральну роботу. Кілька разів на тиждень їздять з благодійними виставами до військових та переселенців.

«Нещодавно їздили з концертом до військової частини. Яка там була атмосфера! Стільки любові, тепла. Повне єднання артистів і глядачів, –  розповіла заслужена працівниця культури, актриса театру Марія.  – А після концертів ті ж артисти плетуть сітки та  шиють балаклави. Усі сили вкладаємо заради нашої перемоги».

Кипить робота і в театральному кафе – артисти готують смаколики для захисників. Ліплять вареники, голубці, пиріжки.

Усе передають військовим.