Аварійні ситуації: як мешканцям Дніпропетровщини завжди бути зі світлом

Складні погодні умови і аварійні ситуації найчастіше стають причиною відключення світла на Дніпропетровщині. І якщо ноутбук та телефон ще можуть попрацювати якийсь час на заряді, то холодильник, електроплита, пральна машина – ні. Для забезпечення енергонезалежності оселі в будь-яких ситуаціях постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO рекомендує використовувати систему зберігання енергії, що працює як «батарейка для будинку».

Система зберігання електроенергії (energy storage system – англ.) – це пристрій, що дозволяє накопичувати електроенергію для потреб всього будинку за допомогою літій-іонних акумуляторів. Якщо у мережі сталася аварія, мешканці цього навіть не помітять: система зберігання одразу ж ввімкнеться. На відміну від гучного дизельного генератора вона працює майже безшумно, компактна і має сучасний дизайн. Керувати системою можна зі смартфона. Накопичувач легко інтегрується у систему «розумний дім».

Систему зберігання електроенергії можна поєднати з домашньою сонячною електростанцією. Це дозволить накопичувати електроенергію, яку виробляють сонячні панелі протягом дня, а використовувати її вночі.

Без сонячної електростанції можна вночі накопичувати електроенергію з мережі для використання вдень. Нагадаємо, що для власників двозонних лічильників електроенергія коштує вдвічі дешевше з 23:00 до 07:00.

Пристрій для зберігання енергії також може забезпечувати додаткову потужність для енергомережі будинку. Потужності домашнього акумулятора достатньо навіть для зарядки електроавтомобіля.

«У Європі використання домашніх систем зберігання енергії є досить поширеним, оскільки дозволяє зменшувати витрати на електроенергію. В Україні цей тренд тільки формується. YASNO розповсюджує та прагне зробити більш доступними інноваційні технології у сфері енергоефективності. Зараз наші клієнти можуть обрати для себе системи зберігання енергії від італійського виробника ATON Green Energy, що здатні накопичувати від 2,4 до 58 кВт·год електроенергії. Середнє енергоспоживання української сім’ї – 165 кВт·год на місяць, отже заряду «домашньої батарейки» може вистачити від кількох годин до двох тижнів безперебійного електрозабезпечення. Це особливо актуально для тих, хто мешкає у приватних будинках, працює вдома, проживає у віддалених від мережі районах і потребує стабільного електропостачання», – сказав директор YASNO в Дніпропетровській області Юрій Федько.