Автопарк рятувальників Дніпропетровщини поповнився потужною технікою

Автопарк служби ДСНС Дніпропетровщини поповнили 16 машин. Їх передали благодійники. Серед іншого – пожежну автоцистерну, пікапи для піротехніків, вантажівки з обладнанням для роботи у задимлених приміщеннях.

«Вдячні благодійникам за поставку потужної техніки. Сьогодні у рятувальників дуже багато роботи. Приміром, піротехніки щодня виїжджають на місця ворожих «прильотів» для виявлення боєприпасів. Загалом із початку війни знешкодили понад 4 тис вибухонебезпечних предметів», – зазначив начальник ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

автопарк_рятувальники

У піротехніків – нові пікапи. Вони доставлятимуть на місця «прильотів» фахівців та техніку.

«Старі автівки постійно ламалися, а ці – надійніші та сучасніші. І багажник більш місткий, і діставатися місця події будемо швидше. А палива витрачатимемо менше. Замість 16 л на 100 км – 13 л», – розповів керівник піротехнічного підрозділу Сергій Петух.

Вперше автопарк рятувальників поповнився потужною вантажівкою, що дозволяє гасити пожежі просто у русі. Вона перевозить понад 10 тонн води та 1 тонну піноутворювача. Така машина якраз стане у нагоді при ліквідації загорянь після «прильотів» крилатих ракет, підкреслив Андрій Кульбач.

автопарк_рятувальники

«У важкі для нашої країни часи допомагаємо ЗСУ та службі ДСНС із технікою. Загалом передали захисникам та рятувальникам по всій Україні понад 200 авто. Закуповуємо їх у Європі. Враховуємо потреби бійців», – сказав співробітник благодійного фонду Валерій Юрченко.

Поповнили і автопарк газодимозахисної служби. Машини повноприводні. Легко долатимуть відстань і асфальтованими шляхами, і бездоріжжям. Вони оснащені помпами для обрізки металевих конструкцій Всередині – захисний одяг. А ще – генератор, засоби для видалення диму та газу, дихальні апаратами та станції заправки до них. Тепер такі вантажівки є у кожному районі області.

автопарк_рятувальники

«З новими авто максимально швидко діставатимемося місця події. Зможемо заощадити до 20 хвилин. А від цього залежить порятунок людей. Зручно буде і заправляти дихальні апарати. Раніше доводилося повертатися до частини, а тепер можна все робити у польових умовах», – поділився водій пожежно-рятувальної частини Руслан Поперека.

автопарк_рятувальники

Із початку повномасштабної війни працівники ДСНС області здійснили понад 15 тис виїздів, із них майже 400 – на ліквідацію подій після ворожих «прильотів».