Бізнес-досьє: як отримати достовірну інформацію про контрагентів

Корисна та своєчасна інформація стає одним з найдорожчих ресурсів сучасного світу. Важливо приділити час її збору й систематизації, особливо при веденні будь-якого бізнесу. Правильно сформоване бізнес-досьє, яке можна переглянути на сайті, дозволить оцінити можливості потенційних бізнес-партнерів перед укладенням угоди або підписанням важливого договору.

Цілі бізнес-досьє

Основною метою стає мінімізація ризиків фінансових втрат організації. Вони часто пов’язані з:

  • Імовірністю невиконання контрагентом взятих на себе зобов’язань. Щоб виключити ризики, необхідно зрозуміти, чи має підприємство діючий дозвіл на роботу (ліцензії на конкретний вид діяльності). За допомогою спеціального сервісу можна дізнатися коло відповідальних осіб, які приймають рішення та можуть вести переговори від імені та за дорученням підприємства. Можна також з’ясувати ступінь самостійності потенційного партнера (при роботі з філіями, відділеннями та ін.), інформацію про фінансову стабільність (не варто укладати угоду з підприємствами, які стоять на межі банкрутства), сумлінність партнера.
  • Податковими ризиками. Якщо працювати з компаніями, які віднесені до категорії сумнівних, державні органи можуть притягнути до відповідальності, заблокувати рахунки або податкові накладні. Необхідно буде довести, що податкова вигода виникла правомірно, тому слід підтвердити реальність господарської операції, відсутність незаконних інтересів в угоді.

Мінімізувати ризики можна тільки шляхом попереднього збору інформації, яку можна отримати в онлайн-джерелі. Важливо мати можливість постійно працювати з перевіреним джерелом, в якому дані оновлюються постійно, відповідають дійсності.

Швидкий збір бізнес-досьє

перевірка контрагента

Спеціалізований онлайн-ресурс дозволяє оперативно отримати інформацію про підприємців або про певні компанії (декілька підприємств). За допомогою спеціального ресурсу власники та відповідальні особи, бухгалтери та фінансисти, юристи та представники служби безпеки, контролюючі органи та відділ закупівель (тендерів), інші користувачі зможуть знайти дані про:

  • компанії (дата реєстрації, вид діяльності, юридична та фактична адреси);
  • відповідальних особ підприємства;
  • власності організації;
  • земельну ділянку;
  • судові рішення.

Перевірка на благонадійність дозволить працювати тільки з перевіреними підприємствами, відмовитися від послуг фірм-одноденок, виявити недобросовісних контрагентів, в майбутньому виключити проблеми з податковою та іншими контролюючими органами.