Брейн-ринг «Будуймо Європу в Україні»

На базі Інформаційного центру Європейського Союзу, що діє при ДНУ ім. О.Гончара, відбувся університетський брейн-ринг на європейську тематику. Захід проводився в рамках візиту делегації Представництва ЄС. 10-12 вересня у м. Дніпро та області тривала інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні».

Подібний інформаційно-розважальний захід від Представництва ЄС в Україні проходить у дніпровському університеті вже вдруге. Раніше у 2015 році в ДНУ проводився регіональний півфінал Всеукраїнського молодіжного чемпіонату з брейн-рингу «Вивчай Європу – змінюй Україну», в якому змагалися команди з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Одеської областей.

Брейн-ринг «Будуймо Європу в Україні»

Цього разу в пізнавальній вікторині взяли участь виключно студенти Дніпровського національного університету – представники факультетів: суспільних наук і міжнародних відносин, систем і засобів масової комунікації, міжнародної економіки та історичного. Вони сформували чотири команди із шести юнаків і дівчат: «Веселка» (ФСНМВ), «Республіка» (ФСЗМК), «Команда А» (ІФ) та «No Name» (ФМЕ). За правилами гри, командам належало попарно змагатися в кількох раундах, кожен з яких складався із трьох запитань. На роздуми студенти мали лише хвилину, а в разі підказки – іще 20 секунд. Перемагала саме та команда, яка набрала найбільшу кількість балів. Розумні студенти відповідали  блискавично (часом навіть із фальстартом!). Запитання були доволі прості, але стосувалися різних аспектів Європейського Союзу: його географії, політичного, економічного та культурного життя. «Ми навмисно не підбирали занадто складних запитань, адже нашою метою не є просте визначення найерудованіших гравців. Для нас головне, щоби молодь змогла дізнатися щось нове про ЄС, весело провести час та отримати корисні призи від Представництва ЄВ в Україні, – розповів модератор гри, координатор інформаційної кампанії Станіслав Корольков. – Такі вікторини ми проводимо у всіх регіонах країни. У них беруть участь як студенти, так і школярі. Як показує наш досвід, усюди учасники однаково добре підготовані. Вражає інше: деколи навіть школярі-семикласники «беруть» ті запитання, з якими студенти зовсім не справляються або ж потребують підказки».

Брейн-ринг «Будуймо Європу в Україні»

У перервах між раундами такий же пізнавальний інтерактив із цінними призами організатори запропонували й глядацькій аудиторії. Однак найяскравіші емоції все ж вирували між основними суперниками. Так, за результатами вікторини, IV місце посіла дівоча команда «Веселка» факультету суспільних наук і міжнародних відносин; ІІІ місце здобула «Команда А» з історичного факультету. А от у захопливій фінальній битві, де змагалися майбутні журналісти та економісти-міжнародники, з рахунком 3:1 перемогу здобули журналісти.

За участь у розумовій грі всі учасники отримали корисні брендовані подарунки від Представництва ЄС в Україні. А наостанок на згадку про цей яскравий і пізнавальний захід усі разом зробили спільне фото.

Гра у нашому місті сподобалася організаторам. «Це був дійсно душевний захід. Команди порадували своєю жвавістю, а глядачі – гарячою підтримкою. А це, повірте, буває далеко не в кожній аудиторії. Тож дякую усім за гру! Енергія, драйв і натхнення, подаровані вашими студентами, ще більше прикрасили цей сонячний дніпровський день», – відзначив Станіслав Корольков.

Довідка: Інтелектуальні змагання на тему Європи – це частина масштабного проекту Представництва ЄС, покликаного в невимушеній формі познайомити молодь України з Європейським Союзом, його цінностями та історією. Крім брейн-рингу, проект також включає публічні презентації Представництва ЄС в Україні, огляди молодіжних, освітніх, культурних та бізнес-можливостей, тренінги зі створення грантових заявок для участі у відкритих конкурсах і проектів ЄС, зустрічі з представниками місцевої влади тощо.

Інформаційно-аналітичне агентство

ДНУ ім. О.Гончара