Будівництво аеропорту та нагороди: Дніпро відвідав голова Верховної Ради (Фото)

У середу, 20 листопада, до Дніпропетровської області з робочим візитом навідався голова  Верховної Ради Дмитро Разумков. Він ознайомився з графіком робіт щодо проектування та будівництва міжнародного аеропорту «Дніпро», завітав до бійців у лікарню ім. Мечникова, нагородив лікарів та медсестер державними відзнаками та відвідав експериментально-виробничу базу композиційних матеріалів КБ «Південне».

Повітряні ворота

На минулому тижні Верховна Рада України прийняла держбюджет на наступний рік. У ньому передбачено мільярд гривень на будівництво нової злітно-посадкової смуги аеропорту «Дніпро». Проект з будівництва аеропорту область втілюватиме в умовах державно-приватного партнерства. Злітно-посадкову смугу зведуть держкоштом – загалом на неї потрібно 3 млрд. грн., а термінал побудує приватний інвестор. За проектом нова смуга буде довжиною 3,2 км, цього достатньо, аби приймати літаки всіх типів, навіть Боїнг 777.

«До середини грудня буде обраний проектант. Проектні роботи мають бути завершені до 1 квітня, і з червня чи липня розпочнеться одночасне будівництво термінала та смуги», — сказав очільник обласної адміністрації Олександр Бондаренко.

Він презентував графік робіт з проектування аеропорту та ознайомив з тим, як у майбутньому буде виглядати аерокомплекс. Дизайн аеродрому розробить австрійська компанія Airport consulting Vienna, він буде готовий вже в цьому році.

Новий аеропорт зможе приймати до 3 млн. людей на рік, а громадяни зможуть користуватись послугами 15 авіакомпаній.

«Дніпро багато років був фактично без авіаційної артерії. Сподіваюсь, ми відносно швидко зможемо побачити тут аеропорт європейського рівня. До цього підключились всі, в першу чергу, Президент, міністр інфраструктури, голова бюджетного комітету – всі долучились до процесу. Можу точно пообіцяти, що буду також максимально сприяти цьому процесу. Сподіваюсь, що навесні у 2022 році зможемо приймати тут сучасні великі літаки, які будуть забезпечувати економічне зростання міста та притік туристів», — зазначив Дмитро Разумков.

Спілкування та нагороди

Після аеропорту, Дмитро Разумков навідався до КБ «Південне», де подивився експериментально-виробничу базу композиційних матеріалів, поспілкувався з молодими спеціалістами підприємства, та до обласної лікарні ім. Мечникова, де відвідав реанімаційне відділення політравми та нагородив медичний персонал державними відзнаками.

Анастасія Нефретова, фото автора