Чехія має намір спростити видачу віз кваліфікованим українцям

Уряд Чехії має намір прискорити процедуру видачи віз українцям, які хочуть працювати в країні за спеціальностями, яких потребують чеські компанії. Про це повідомив глава МЗС Чехії Любомир Заоралек, передає Українська правда з посиланням на видання iDnes.

“Уряд на наступній зустрічі затвердить пілотний проект, такою є потреба чеських компаній”, – сказав Заоралек.

Як дізналося видання Ceske Noviny, пілотний проект передбачає спрощену процедуру отримання віз для 500 українських фахівців. Якщо цей план себе виправдає, через півроку запропонує спрощену процедуру отримання віз фахівцям з інших, затребуваних в Чехії професій.

За словами міністра, план уряду включатиме спеціалістів з технічних наук з університетською освітою, інженерів та ІТ–спеціалістів. Претендентів на робочі місця в чеських компаніях планують звільнити від кількагодинних співбесід в консульстві як це було досі.

До прийняття більш ефективних заходів, спрямованих на видачу дозволів на роботу іноземним громадянам в чеських фірмах, закликає глава Мінфіну і віце-прем’єр Андрій Бабіш. Саме він є одним з числа чеських політиків, які вважають, що в порівнянні з іншими мігрантами, українці ближчі за культурними особливостями до чехів, і чеські роботодавці мають доволі позитивний досвід співпраці з українцями.

Залишити відповідь