Чи будуть дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків Дніпра

Чи дозволяється дітям, які не мають щеплень, відвідувати заклади освіти? Це питання хвилює багатьох жителів Дніпра. Роз’яснення щодо цього дає департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Згідно зі ст. 12, ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень. Здобувачам освіти, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування закладів освіти не дозволяється.

На прес-конференції за участю в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та Міністра освіти і науки Лілії Гриневич було зазначено, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

Раніше Верховний суд підтвердив, що садочки і школи мають право не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів. У Постанові йдеться про те, що держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну освіту і правами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров’я.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.