Чого чекати тим, хто не оновив дані у ТЦК

До 16 липня військово­зобов’язані в Україні повинні були оновити свої дані у військкоматах. Зробити це можна було за допомогою застосунку «Резерв+», у Центрах надання адміністративних послуг або в терцентрах комплектування. Що очікує тих, хто не встиг оновити дані, і як тривала зазначена кампанія на Дніпропетровщині, – дізнавались «Вісті».

ПЕРЕДБАЧЕНО ШТРАФИ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Згідно з новим Законом «Про мобілізацію» військовозобов’язані віком від 16 до 60 років повинні були оновити свої дані до 16 липня цього року. На це виділялося 60 днів. «Якщо оцінити ситуацію загалом, то збільшилась кількість тих, хто виконав вимоги. Люди приходили з документами, оновлювали дані. Ті, хто цього не зробив, можуть отримати штраф від 17 до 25 тис. грн. На жаль, є такі, хто свідомо не захотів виконати дану процедуру. В області вже є випадки, коли на людину за неоновлення даних накладено штраф, однак, кількість не розголошується, як і наявність судових справ, заведених на військово­зобов’язаних», – сказала начальниця служби зв’язків із громадськіс­тю Дніпропетровського ТЦК та СП Олена Кузіна.

Вона зазначила, що стосовно тих, хто не хоче оновлювати свої дані, поліція складає адміністративний протокол. Також нині поліція має право доставляти таких виявлених порушників до ТЦК та СП.

«Якщо людина не встигла оновити свої дані через форс-мажорні обставини, то вона все ж повинна прийти до ТЦК та СП із документами, які ці обставини підтверджують, та оновити дані», – зауважила Олена Кузіна. Вона також підкреслила, що всі військово­зобов’язані громадяни повинні завжди мати із собою військовий квиток, щоб у разі перевірки у представників ТЦК була можливість зробити це на місці, не запрошуючи людину для уточнення доТЦК.

СЕРЖАНТСЬКІ КУРСИ

Тепер ТЦК має право надсилати повістки поштою. «Людина з’являється до відділення «Укрпошти» і під підпис отримує повістку. Якщо підпис відсутній, то можна вважати, що вона не вручена», – сказала Олена Кузіна, а також додала, що після проходження ВЛК у призовника є мінімум 30 днів для навчання перед відправкою на фронт. «Якщо людина має лідерські якості, то її можуть направити на сержантські курси, і тоді навчання триватиме довше, ніж 30 днів», – зазначила Олена Кузіна.

ТАМАРА БЄЛКІНА
фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!