Чому багатоповерхівки Дніпра залишаться без сміттєпроводів

70% сміттєпроводів у багатоповерхівках Дніпра вже заварені. Про це під час прямої телефонної лінії 5 липня повідомив начальник управління з експлуатації житлового господарства департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Віталій Слєпцов. Він зазначив, що із 6 тис. 100 будинків комунальної власності сміттєпроводами обладнано 1,1 тис. – 18% від загальної кількості. Причиною заварювання є не лише брак двірників, а й проблеми, які можуть спричинити ці конструкції.

«Обслуговування сміттєпроводу – це досить велике навантаження для двірника за невисоку зарплатню. Слід враховувати вірогідність отримання ним травм при прибиранні там відходів. В останні роки спостерігається відтік цього персоналу. Якщо, наприклад, двадцять років тому ми мали 2 тис. 800 двірників, то зараз – 650. Сміттєпроводи часто є причиною виникнення пожеж у під’їздах, поширення неприємних запахів, різних комах, гризунів тощо. Крім того, вони часто засмічуються», – сказав Віталій Слєпцов.

За словами начальника управління, заварювання сміттєпроводів у багатоповерхівках розпочалося вже давно, але активно це почали роботи навесні цього року, коли виконком міськради ухвалив рішення про їхнє закриття. Попередньо проводиться роз’яснювальна робота з мешканцями, і ремонтні бригади аварійних служб заварюють конструкції. Наприклад, наразі в Самарському та Чечелівському районах залишилося по одному незавареному сміттєпроводу, повідомив Віталій Слєпцов.

«Перед заварюванням сміттєпроводи ретельно очищують. У перспективі їх можна буде використовувати для розміщення внутрішньобудинкових, локальних мереж», – додав  він.