Чому не варто пізно лягати спати: пояснення вчених

Дослідження показало, що пізнє засинання дуже шкідливе для здоров’я, і ось чому. Спостереженням у цій області займалися наукові фахівці з університету Глазго, розташованого в Шотландії. Вони з’ясували, що пізнє засинання призводить до розвитку серйозних захворювань – розсіяного склерозу та хвороби Альцгеймера, повідомляє «Радіо Максимум».

В рамках наукової роботи вчені провели груповий аналіз способу життя 91 105 учасників. Добровольцям було від 37 до 73 років. Вчені вимірювали активність людей за допомогою наручних браслетів. Це дозволило з’ясувати цикл неспання і сну людей.

Так з’ясувалося, що кожна 25 людина мала знижену активність вдень і підвищену – вночі. Також встановлено, що у таких людей ймовірність утворення біполярного розладу була більша на 11 відсотків, ніж у респондентів, які спали у відповідності з режимом. Крім того, шість відсотків людей виявилися схильні до депресій, почуття самотності.

«Ця категорія респондентів частіше вдавалася до нічних активностей – зокрема, перегляду постів у соціальних мережах на смартфоні. Таким чином відбуваються збої біоритмів неспання і сну, що веде до порушень психічного здоров’я», – говорить один з авторів дослідження Деніел Сміт.