«Чумаки» — у надійних руках!

Дніпропетровщина завжди славилася працьовитими людьми. Мабуть, тому наш регіон був і залишається важливим осередком міцних сільгосподарських традицій. Це як ніхто розуміє очільник ТОВ «Чумаки», що у Дніпропетровському районі, Сергій Васильович Гарбуз. Ставити на ноги агрофірму, підвищувати врожайність, розвивати тваринництво, покращувати умови праці — справа нелегка. Але Сергій Васильович упевнено та з оптимізмом налаштований на серйозне зростання показників у господарстві уже в найближчі роки.

Є потенціал

Сьогодні агрофірма має значний наділ земельних угідь під різними культурами. Крім вирощування зернових, господарство розвиває тваринниц­тво, яке є одним із пріоритетів «Чумаків». І хоч дійний гурт корів поки що невеликий за кількістю голів, новий очільник упевнено дивиться в майбутнє. Для молочних красунь, які колись були завезені із самої Голландії, тут прагнуть створити належні умови. Вентиляція, освітлення, сучасні кормові столи, постійний доступ до води і її підігрів — усе працює для збільшення продуктивності корів-молочниць, тому відновлення поголів’я та  інфраструктури в «Чумаках» — одне із першочергових завдань.

Важливе значення

Ні для кого не сек­рет, що упродовж останніх років у розвитку тваринництва намітилися негативні тенденції. І хоча це основна галузь сільського господарства, бо ж має і соціальне, і політичне, і стратегічне значення, сьогодні тваринництво зазнало найбільшого спаду. В нинішніх умовах аграріям не зовсім вигідно займатися даною галуззю. Насамперед до цього призвела відсутність цілеспрямованої державної підтримки. Звичайно, через це чимало агрофірм  змушені були вдатися до значного скорочення чисельності поголів’я. У «Чумаках», навпаки, налаштовані досить оптимістично. За словами Сергія Гарбуза, дуже важливо, щоб держава запропонувала суттєву підтримку тваринницьким підприємствам для розбудови галузі та відновлення інфраструктури.

Планів ­чимало

Великих урожаїв на агрофірмі цьогоріч не очікували, цьому не сприяли погодні умови. Тому більш ніж 20 ц соняшнику і 35-40 ц кукурудзи зібрати не сподіваються. Мають на меті посіяти  близько 2 тис. га озимих зернових.

Крім того, сьогодні одне з першочергових завдань для директора  та його команди — робота з пайщиками. «Максимально спілкуємось із людьми, переймаємося їхніми проблемами, допомагаємо їх вирішувати», — говорить Сергій Васильович.

Тож в агрофірмі не сидять, склавши руки, а наполегливо працюють, аби вдихнути в «Чумаки» нове життя й укотре довести, що в нашому регіоні трудяться славні люди й отримують від цього плідні результати.

Наталія Руда

Добавить комментарий