Чуєте сирену – негайно переходьте до укриття: це оповіщення про повітряну тривогу

По всій Дніпропетровській області сьогодні вдень пролунали сирени. У нинішніх умовах цей сигнал означає лише оповіщення про повітряну тривогу. Навчальні сирени наразі не відбуваються. Про це стало відомо на брифінгу.

«Мешканці мають з повною відповідальністю поставитися до таких сигналів. Якщо почули – негайно переходити до захисних споруд, підвалів шкіл. Головне – пам’ятати: це не навчальна сирена, а реальна повітряна тривога», – підкреслила начальниця управління цивільного захисту населення ДніпроОДА Тетяна Куряченко.

Начальник управління організаційних заходів цивільного захисту ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Анатолій Сугак наголосив: почувши сирену, негайно знайдіть укриття. Перебувайте там доти, доки лунатиме сигнал.

«За даними розвідки, по області пролунала повітряна тривога у зв’язку з прольотом ворожої авіації, – розповів представник регіонального управління Сил тероборони «Схід» Андрій Шульга. – Хочу всіх заспокоїти. Підрозділи Сил тероборони укомплектовані на 100%. Надійно обороняють усі важливі споруди та інфраструктуру області».

Сигнали оповіщення є двох видів. Один переривистий, за ним іде команда “Увага всім!”. Почувши його, необхідно увімкнути радіо або телевізор та прослухати повідомлення. Далі – діяти відповідно до інструкції. Другий – безперервний. Це сигнал про повітряну тривогу. Почувши його, слід перейти до укриття.