День святого Валентина: історія про справжнє кохання

Більшість людей в усьому світі мріє про справжнє кохання. Хтось береже взаємне почуття все життя, а дехто допускає помилку, яка руйнує стосунки. Трапляється, сама доля дарує шанс відновити втрачене кохання. Та чи буде використана ця можливість?

У День святого Валентина ми розповімо історію наших земляків — Аліни та Євгена, яка не залишить вас байдужими.

ПЕРШИЙ КРОК

Доленосне знайомство майбутніх закоханих відбулося в далекому 2001 році у відділі прокату відеокасет невеличкого магазину в Амур-Нижньодніпровському районі міста Дніпропетровськ. Євген та Аліна настільки захопилися розгляданням обкладинок касет, що зовсім не помічали один одного. Аж раптом вхопились за одну касету і їхні здивовані погляди зустрілися.

— «Наречена-втікачка»? Серйозно? — почала кепкувати дівчина.
— Що? Ти подумала, що я обрав кіно для себе? Та ні… Це для молодшої сестри, — знітився парубок. — Я дивитимусь «Матрицю». До речі, не бачила, чи є тут цей фільм? Аліна швидко знайш­ла потрібну касету, з грайливою посмішкою віддала її хлопцю та пішла до каси.

Євген поспішив за нею, аби не відставати й продовжити знайомство з гарненькою любителькою кіно.
— Я — Женя! А як тебе звати? — парубок наздогнав її вже на виході із магазину.
— Аліна! Приємно познайомитись! — відповіла дівчина.
— Може, наступного разу підемо обирати касети удвох? Мені не завадять поради щодо вибору фільмів, — ледве стримуючи хвилювання, протараторив Євген.

Дівчина погодилась, вони обмінялися номерами телефонів та згодом домовились про зустріч у тому ж магазині. Також Євген запропонував прогулятися і поласувати морозивом. Кілька годин жвавої бесіди пролетіли миттєво. У них виявилося багато спільного: любили кататися на роликових ковзанах, захоплювалися книгами про Гаррі Поттера… Цікаво і те, що навчаються в одному виші. Аліна обрала факультет української та іноземної філології, а Євген — економічний. Залишок літа молоді люди провели разом: ходили в кіно, до парку, а також на дискотеки з компанією друзів. Їхні стосунки були суто приятель­ськими. І хоча у глибині душі обом хотілось чогось більшого, ніхто так і не наважився зробити перший крок.

ЗУСТРІЧ БІЛЯ ЯЛИНКИ

З настанням осені і початком навчання Аліна з Євгеном стали зустрічатися дедалі рідше. У кожного було насичене студентське життя — багато часу потребу­вало навчання, та ще й чимало нових друзів, які весь час кликали гуляти. Здавалося, історія кохання завершилась, навіть не розпочавшись. Та Аліна з Євгеном отримали другий шанс, випадково побачившись на відкритті новорічної ялинки у парку. Їхні шляхи не перетиналися більш як рік. Вони настільки зраділи цій зустрічі, що швиденько розпрощалися зі своїми друзями і продовжили вечір удвох. Ось так романтично почалась історія їхнього кохання.

Новорічні канікули молоді люди провели разом. І навіть коли почалося навчання, зустрічались майже щодня. З кожним побаченням усе більше закохувались один в одного. Вважали, що вони — дві половинки, і їхнє знайомство — це доля. Через рік почали вести розмови про майбутнє весілля, але для пишного свята не вистачало коштів. Звісно, можна було б просто розписатися, але Аліна мріяла про гарну сукню і банкет із музикантами, тамадою та відеозйомкою.

Закохані вирішили: відсвяткують весілля, коли зберуть кошти. Невдовзі почали жити разом — орендували невеличку квартиру у спальному районі міста. Вони неймовірно щасливі, охоче обирали занавіс­ки та інші дрібнички для дому — створювали затишну атмосферу.

Усе в їхніх стосунках було просто чудово. Після занять в університеті трохи підробляли, а потім разом готували вечерю. У суботу зазвичай сиділи за книжками, а в неділю їхали у гості до батьків чи зустрічалися з друзями. Після трьох років ідилії Євген почав нудьгувати. Він утомився від одноманітності. Постійно бачив яскраві відносини у кіно: пристрасні, шалені, зі сварками та битим посудом, із ревнощами та з’ясуваннями стосунків… Аліна ж його ніколи не сварила, навіть голос не підвищувала. Якщо були якісь претензії, просто спокійно з Євгеном їх обговорювала. Молодий чоловік тоді ще не розумів, що занадто емоційне «кіношне» кохання, за яким глядачеві так цікаво спостерігати, насправді шкодить емоційному та фізичному здоров’ю. Але він того не знав, вирішив, що його почуття до Аліни «охолонуло» і розірвав стосунки.

ЗАЛА ОЧІКУВАННЯ

Минуло п’ять років. За цей час Аліна закінчила навчання з червоним дипломом, вийшла заміж, переїхала з чоловіком до Києва, розпочала кар’єру перекладача у великій компанії. Упродовж кількох років їздила у відрядження до різних куточків світу. У квітні 2011-го чергова подорож починалась, як завжди, до того моменту, як вона побачила у залі очікування аеропорту «Бориспіль» своє давнє кохання — Женю. Доки він не встиг її помітити, дівчина підхопилася і пішла якнайдалі від нього, обмірковуючи, як не попадатися на очі Євгену упродовж польоту, а ще й у аеропорту Відня. Аліна не могла збагнути, чому так занепокоєна і чому боїться зустрічі з Євгеном. Може, тому, що цілий рік після розлучення їй було дуже важко. А можливо, вона остерігалася, що її почуття до Жені повернуться… Та, за іронією долі, місця у літаку в колишніх коханих виявились поруч.

— Аліна?.. Привіт! — сором’язливо посміхнувся Євген, опускаючись на сусіднє крісло.  Дівчина сухо привіталася й відвернулася до ілюмінатора. Коли борт злетів, Женя зробив ще одну спробу поспілкуватися.
— Знаю, що ти не хочеш зі мною розмовляти, однак, маю вибачитись перед тобою. Я думав зробити це раніше, але не наважився. Прошу, пробач мені! Я був надто молодим і дурним, щоб цінити ті чудові стосунки, що у нас були. За ці роки я багато переосмислив, навіть хотів тебе повернути. А коли дізнався від друзів, що ти заручена, вирішив не заважати твоєму щастю.

Почувши таке щире зізнання, Аліна вирішила все ж таки поговорити. Вона сказала, що вже давно усе вибачила. Розповіла про своє життя та розпитала про те, як склалось у Євгена. Виявилось, що він одружився і нещодавно став батьком. До Відня летів також у відрядження. Коли шасі торкнулися злітно-посадкової смуги, Аліна та Женя дуже здивувались, як швидко за жвавою бесідою пролетів час. Ввечері, після робочих справ, вони зустрілися у ресторані. Насолоджуючись спілкуванням за келихом вина, відчували, як їм добре разом. Але далі зали ресторану спілкування не пішло — не захотіли «ламати» власні налагоджені життя.

ФОТО З ДІВЧИНОЮ

Минуло ще чотири роки. Улітку 2015-го дружина Євгена подала на розлучення. Свій вибір мотивувала тим, що стосунки стали прісними та одноманітними. Потім з’ясувалося, що, крім того, на горизонті з’явився більш успішний чоловік. Через півроку, коли емоції Євгена трохи вщухли, він відчув, що найбільше на світі бажає побачити Аліну і спробувати повернути минуле кохання.
— Женю, співчуваю твоєму розлученню, але зустрітися не зможу. Ми з чоловіком зараз багато сваримось і наше з тобою спілкування буде зовсім недоречним, — такою була відповідь Аліни.

Через рік вона дізнається причину цих сварок. Виявляється, її чоловік завів коханку і періодично влаштовував «сцени ревнощів». Мабуть, вважав, що всі довкола такі ж непорядні, як він сам. А може, хотів завершити стосунки з Аліною, тому сподівався знайти ознаки її невірності, щоб під час розлучення виглядати білим та пухнастим.

Як тільки шлюб було розірвано, Аліна згадала про дзвінок Євгена. Жінку накрило хвилею спогадів про те, як добре їм було разом. Зателефонувати чомусь посоромилась, вирішила знайти його у соцмережі й написати повідомлення. Але там її чекало розчарування… Вона побачила фотографії з якоюсь гарненькою дівчиною і відразу ж закрила його сторінку та заборонила собі думати про колишнього.

Минув іще рік. У грудні Аліна за давньою традицією пішла до крамниці канцелярських товарів придбати записник на наступний рік. Якоїсь миті з іншого боку стелажу вона побачила знайомі очі. Це був Женя.
— Чи не занадто випадковостей? — запитала Аліна.
— Може, це доля!? — з посмішкою відповів Євген.

Виявилось, що чоловік після розлучення ні з ким не зустрічався. А фото у соцмережі були з його троюрідною сестрою, яка мешкає з чоловіком за кордоном. Аліна бачила її ще у 2001 році, коли дівчинці було дванадцять — тепер не впізнала. Це була остання випадкова зустріч Аліни та Євгена, надалі — тільки сплановані побачення.
Восени 2019-го вони зіграли пишне весілля, а 5 січня цього року на світ з’явився їхній малюк.

Катерина Чередниченко

фото: з відкритих джерел