«Дивосвіт» – символ реформи децентралізації
Дивовижний світ дитинства – «Дивосвіт» – таку надзвичайно красиву та змістовну назву отримав заклад дошкільної освіти, новозбудований та урочисто відкритий першими особами нашої держави в смт Слобожанському в 2016 році. Слобожанська громада ввійшла в історію України, як перша, яка за 25 років незалежності держави збудувала дошкільний заклад без жодної копійки державних коштів. А дитячий садок «Дивосвіт» став символом реформи децентралізації в Україні!
«Дивосвіт» – це не тільки нова територія й сучасні приміщення, величезна дружня родина дітей, батьків та педагогів. Найголовніше – це зовсім новий підхід до організації навчально-виховного процесу, що готує дітей до самореалізації в сучасному швидкоплинному вимогливому світі.
Нещодавно «Дивосвіт» відзначив свій перший ювілей – 5 років. Та за цей невеличкий час колективом закладу досягнуті вагомі результати.
Девіз роботи педагогічного колективу: «Віримо в унікальність кожної дитини, тому головними чинниками якості освітнього процесу вважаємо правильно сформований розвивальний життєвий простір, де реалізується освітній процес». Соціалізуючий освітній простір КЗ «ДНЗ № 4 «Дивосвіт» ССР»: спортивна та музична зали; кабінет практичного психолога; 2 логопедичних кабінети; кабінет фізіотерапії; зимовий сад; ігротека; соляна кімната; комп’ютерний клас; художня майстерня; кімната психологічного розвантаження; міні-музей українського побуту «Українська світлиця»; створені на території ЗДО екологічна стежина та дорожня розмітка; метеостанція; буккросинг; LEGO-острів.
«Дивосвіт» – учасник обласного науково-методичного проєкту «Модель «4 К» у розвитку soft skills навичок, як основа формування самоефективностіособистості дошкільників – майбутніх першокласників в освітньому просторі Нової української школи» та проблеми ЗДО «SOFT SKILLS», або «гнучкі навички» у дошкільників».
У закладі впроваджується альтернативна програма формування культури інженерного мислення в дошкільників «STREAМ-освіта, або Стежинки у Всесвіт».
Для забезпечення відповідної якості освіти дошкільників через професійну майстерність, педагоги «Дивосвіту» постійно навчаються та знаходяться в творчому пошуку. Завідуюча ЗДО Наталя Тільна стала учасницею онлайн-конференції «Обдаровані діти – скарб нації» (8–11 грудня, 2020 рік), що була організована Інститутом обдарованої дитини НАПН України, також брала участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Філософія для дітей: сучасний стан і перспективи розвитку» (25 травня, 2021 рік). Наталя Василівна ділилась досвідом роботи на підсумковій сесії фестивалю «EDU_FEST Dnipro – 2021», як переможець конкурсу педагогічних інновацій, поданих на фестиваль педагогічної творчості освітян Дніпропетровщини у номінації «Управлінські аспекти професійного розвитку педагогічних працівників в умовах сучасного закладу освіти» (15 червня, 2021 рік).
Педагоги КЗ «ДНЗ №4 «Дивосвіт» ССР» зацікавлені у формуванні з передшкільного віку конкурентоспроможної молодої людини, тому працюють за напрямками STREAM-освіти.
Матеріали з досвіду впровадження STREAM-освіти у «Дивосвіті» представлені на Міжнародному конкурсі творчих робіт та навчально-методичних розробок педагогів «Методична скринька педагога». Робота на тему «STREAM-освіта як інноваційний підхід до розвитку базових компетенцій дітей передшкільноговіку» отримала почесне ІІ місце у номінації «Найкраща презентація».
Власний систематизований досвід ЗДО з патріотичного виховання дітей передшкільного віку представлений на Міжнародному конкурсі творчих робіт та навчально-методичних розробок педагогів «Педагогічна майстерність» під назвою «Мій рідний край – моя маленька Батьківщина», здобуто Диплом І ступеня.
Таланти здобувачів освіти «Дивосвіту» були гідно оцінені журі дитячо-юнацького мистецького багатожанрового фестивалю «Дитинство мрій», який проходив із 19 по 23 квітня та був організований Гуманітарним відділом Слобожанської селищної ради. Вихованці групи старшого передшкільного віку «Розумники» з танцювальними композиціями «Ніжність»
та «Чарівні медузи»
посіли І місце у номінації «Хореографічне мистецтво» для І вікової категорії – 6-7 років.
У рамках національного проєкту «Педагогічний олімп України» цьогоріч Почесними грамотами нагороджено завідувачку Наталю Тільну та виховательку-методистку Аллу Ситенко. Організаторами проєкту були: інститут проблем виховання НАПН України; національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, громадська організація «Спілка освітян України».
Дитсадок «Дивосвіт» – перший у Слобожанській громаді, в якому відкрито вже 2 інклюзивні групи для діточок із особливими освітніми потребами.
З нагоди 5-річного ювілею в «Дивосвіті» звучала трембіта та відбивали ритм української душі гучні барабани, лунали добрі святкові пісні та кружляли запальні танці. І головна прикмета свята дружної родини – радісні посмішки сяяли довкола. А надто, коли на сцені з’явився вже відомий своїми неповторними виступами хор вихованців «Дивосвіту» та символ дитсадка –кумедний Дивасик – урочисто виніс іменинний торт разом із казковими героями.
На сцені з’ явився юний художник, він взяв пензлик та став малювати яскравими фарбами свої мрії. Йому допомагали в танцювальному ритмі всі кольори веселки. Навіть Дивасик не втримався та гайнув у танок.
Всі завмерли в очікуванні… Аж хлопчик нарешті закінчив свою картину! На малюнку з усіх яскравих кольорів веселки він зобразив не абищо, а емблему свого рідного дитсадка. Це й не дивно, адже саме «Дивосвіт» здійснює всі дитячі мрії!
«Ми віримо в кожну дитину!» – жестовою мовою «заспівали» педагоги «Дивосвіту». Завідувачка закладу Наталя Тільна запевнила, що в «Дивосвіті» в центрі уваги кожна дитина, її особливі потреби, її можливості, й навіть мрії! Адже «Дивосвіт» – територія розвитку та щастя слобожанських дітей, і освітні інновації живуть саме тут!