«Дивосвіт» – символ реформи децентралізації

Дивовижний світ дитинства – «Дивосвіт» – таку надзвичайно красиву та змістовну назву отримав заклад дошкільної освіти, новозбудований та урочисто відкритий першими особами нашої держави в смт Слобожанському в 2016 році. Слобожанська громада ввійшла в історію України, як перша, яка за 25 років незалежності держави збудувала дошкільний заклад без жодної копійки державних коштів. А дитячий садок «Дивосвіт» став символом реформи децентралізації в Україні!

«Дивосвіт» – це не тільки нова територія й сучасні приміщення, величезна дружня родина дітей, батьків та педагогів. Найголовніше – це зовсім новий підхід до організації навчально-виховного процесу, що готує дітей до самореалізації в сучасному швидкоплинному вимогливому світі.

Дивосвіт

Дивосвіт
Нещодавно «Дивосвіт» відзначив свій перший ювілей – 5 років. Та за цей невеличкий час колективом за
кладу досягнуті вагомі результати.

Девіз роботи педагогічного колективу: «Віримо в унікальність кожної дитини, тому головними чинниками якості освітнього процесу вважаємо правильно сформований розвивальний життєвий простір, де реалізується освітній процес». Соціалізуючий освітній простір КЗ «ДНЗ № 4 «Дивосвіт» ССР»: спортивна та музична зали; кабінет практичного психолога; 2 логопедичних кабінети; кабінет фізіотерапії; зимовий сад; ігротека; соляна кімната; комп’ютерний клас; художня майстерня; кімната психологічного розвантаження; міні-музей українського побуту «Українська світлиця»; створені на території ЗДО екологічна стежина та дорожня розмітка; метеостанція; буккросинг; LEGO-острів.

Дивосвіт

«Дивосвіт» учасник обласного науково-методичного проєкту «Модель «4 К» у розвитку soft skills навичок, як основа формування самоефективностіособистості дошкільників – майбутніх першокласників в освітньому просторі Нової української школи» та проблеми ЗДО «SOFT SKILLS», або «гнучкі навички» у дошкільників».

У закладі впроваджується альтернативна програма формування культури інженерного мислення в дошкільників «STREAМ-освіта, або Стежинки у Всесвіт».

Для забезпечення відповідної якості освіти дошкільників через професійну майстерність, педагоги «Дивосвіту» постійно навчаються та знаходяться в творчому пошуку. Завідуюча ЗДО Наталя Тільна стала учасницею онлайн-конференції «Обдаровані діти – скарб нації» (811 грудня, 2020 рік), що була організована Інститутом обдарованої дитини НАПН України, також брала участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Філософія для дітей: сучасний стан і перспективи розвитку» (25 травня, 2021 рік). Наталя Василівна ділилась досвідом роботи на підсумковій сесії фестивалю «EDU_FEST Dnipro – 2021», як переможець конкурсу педагогічних інновацій, поданих на фестиваль педагогічної творчості освітян Дніпропетровщини у номінації «Управлінські аспекти професійного розвитку педагогічних працівників в умовах сучасного закладу освіти» (15 червня, 2021 рік).

Дивосвіт

Дивосвіт
Педагоги КЗ «ДНЗ №4 «Дивосвіт» ССР» зацікавлені у формуванні з
передшкільного віку конкурентоспроможної молодої людини, тому працюють за напрямками STREAM-освіти.

Матеріали з досвіду впровадження STREAM-освіти у «Дивосвіті» представлені на Міжнародному конкурсі творчих робіт та навчально-методичних розробок педагогів «Методична скринька педагога». Робота на тему «STREAM-освіта як інноваційний підхід до розвитку базових компетенцій дітей передшкільноговіку» отримала почесне ІІ місце у номінації «Найкраща презентація».

Власний систематизований досвід ЗДО з патріотичного виховання дітей передшкільного віку представлений на Міжнародному конкурсі творчих робіт та навчально-методичних розробок педагогів «Педагогічна майстерність» під назвою «Мій рідний край – моя маленька Батьківщина», здобуто Диплом І ступеня.

Таланти здобувачів освіти «Дивосвіту» були гідно оцінені журі дитячо-юнацького мистецького багатожанрового фестивалю «Дитинство мрій», який проходив із 19 по 23 квітня та був організований Гуманітарним відділом Слобожанської селищної ради. Вихованці групи старшого передшкільного віку «Розумники» з танцювальними композиціями «Ніжність»

 та «Чарівні медузи»

посіли І місце у номінації «Хореографічне мистецтво» для І вікової категорії – 6-7 років.  

У рамках національного проєкту «Педагогічний олімп України» цьогоріч Почесними грамотами нагороджено завідувачку Наталю Тільну та виховательку-методистку Аллу Ситенко. Організаторами проєкту були: інститут проблем виховання НАПН України; національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, громадська організація «Спілка освітян України».

Дитсадок «Дивосвіт» – перший у Слобожанській громаді, в якому відкрито вже 2 інклюзивні групи для діточок із особливими освітніми потребами.

З нагоди 5-річного ювілею в «Дивосвіті» звучала трембіта та відбивали ритм української душі гучні барабани, лунали добрі святкові пісні та кружляли запальні танці. І головна прикмета свята дружної родини – радісні посмішки сяяли довкола. А надто, коли на сцені з’явився вже відомий своїми неповторними виступами хор вихованців «Дивосвіту» та символ дитсадка кумедний Дивасик урочисто виніс іменинний торт разом із казковими героями.

На сцені з’ явився юний художник, він взяв пензлик та став малювати яскравими фарбами свої мрії. Йому допомагали в танцювальному ритмі всі кольори веселки. Навіть Дивасик не втримався та гайнув у танок.

Всі завмерли в очікуванні… Аж хлопчик нарешті закінчив свою картину! На малюнку з усіх яскравих кольорів веселки він зобразив не абищо, а емблему свого рідного дитсадка. Це й не дивно, адже саме «Дивосвіт» здійснює всі дитячі мрії!

«Ми віримо в кожну дитину!» жестовою мовою «заспівали» педагоги «Дивосвіту». Завідувачка закладу Наталя Тільна запевнила, що в «Дивосвіті» в центрі уваги кожна дитина, її особливі потреби, її можливості, й навіть мрії! Адже «Дивосвіт» територія розвитку та щастя слобожанських дітей, і освітні інновації живуть саме тут!

Дивосвіт
Дивосвіт
Автор: Таміла Жорняк