Для психологічної допомоги воїнам АТО залучать арт-терапію

В Україні впроваджують соціальний проект із залучення арт-терапії як інструменту психологічної допомоги воїнам АТО. Ініціатором його є Український науково-дослідний інститут соціальної та судової психіатрії та наркології МОЗ України.

Арт-терапія вже зарекомендувала себе як ефективний метод психологічної корекції у багатьох країнах світу, повідомляє Урядовий портал. цей підхід до лікування сприяє зміні ставлення до пацієнта, вивченню його здібностей, що дає людині можливість швидше виходити із хворобливого стану. Цей принцип можна застосувати і до психологічної реабілітації воїнів АТО. «Важливо лікувати пацієнтів не лише за призначенням згідно з протоколом, а враховувати їх потребу та реабілітаційний потенціал, який виявляють лікар-психіатр спільно з психологом. Також до цієї роботи залучаються медичні сестри та проводиться робота з визначення його інтересів. Тобто іде робота мультидисциплінарної команди для виявлення реабілітаційного потенціалу», – відзначила директор інституту Ірина Пінчук.
Наразі триває передача засобів для проведення арт-терапії до шпиталів, де проходять лікування пацієнти, що повернулись із зони проведення АТО, серед них Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни МОЗ України, інші заклади.
Для довідки
МОЗ визначило основними закладами охорони здоров’я, які надають медичну, фізичну, психіатричну та психотерапевтичну допомогу учасникам АТО обласні госпіталі ветеранів війни (29 у різних регіонах).

Залишити відповідь