У Дніпрі співали роботи та танцювали трансформери  (Фото)

19 -20 жовтня у Дніпрі тривав «InterpipeTechFest». Фестиваль роботів та інновацій зібрав тисячі гостей, понад 120 організацій-учасників та близько 30 роботів — від Термінатора до сучасних Бамблбі та Оптимус Прайм.

МОЛОДІ ВИНАХІДНИКИ

Упродовж двох днів гості головного інженерного шоу побачили справжніх роботів, які танцювали, показували емоції на екрані-обличчі та виконували прості завдання. На одній локації «InterpipeTechFest» представили технічні досягнення української промисловості, інженерні винаходи, розробки 17 вишів країни. Зокрема, студенти  Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара продемонстрували хімічний експеримент із використанням карбіду та води, внаслідок якого великі металеві 200-літрові діжки підлетіли догори, немов космічні кораблі роботів.

Також у рамках фестивалю проводилися тематичні лекції у форматі «просто про складне». Спеціальним спікером стала міністр науки та освіти України Ганна Новосад. Вона розповіла про майбутнє української освіти та пріоритети держави у напрямі STEM-освіти, яка має спрямовувати увагу учня на природничо-науковий компонент навчання, інноваційні технології, активно розвивати творчий складник особистості та критичне мислення.

РОБОТИ-МУЗИКАНТИ
Головною подією свята стало те, що у ролі музикантів на головній сцені інженерного шоу виступили роботи. Гурт Compressorhead, виконавці якого зроблені із металобрухту, зіграв світові рок-хіти на справжніх інструментах. Більшість рухів вони здійснюють завдяки електропневматиці, електричному струму, що перетворює сигнали на рухи. Compressorhead – це музично-технологічний проект німецького митця Франка Барнса. Офіційно гурт заявив про себе у 2013 році та миттєво став бажаним гостем світових музичних фестивалів та зіркою YouTube, сайта з найпопулярнішими відео.

КОСМОС ТА «ДОМІНО»
Також зацікавила дорослих та дітей експозиція, присвячена аерокосмічним технологіям. «Південмаш» представив масштабну експозицію ракетно-космічної техніки: перший український мікросупутник, космічний апарат Січ-1М, орбітальна установка для ракети-носія «Дніпро».

Крім того, фестиваль запам’ятається жителям Дніпра найбільшою запорізькою виставкою моделей роботів із металу в Україні. Вони були виконані у повний зріст, перетворювалися з трансформера на вантажівку. Найбільші з них сягали 3,5 метра заввишки та важили понад 1 тонну. На додачу, спеціально до зазначеного заходу дніпровський винахідник Ігор Кочет створив унікальну машину Голдберга. Вона працює за принципом «доміно» та виконує просте завдання складним способом: налічує більш ніж 60 послідовних активних кроків. Для її створення автор використав близько 150 різноманітних елементів: м’ячі, окуляри, друкарську машинку, предмети побутового використання, скейтборд, конструктор тощо.

Коментар

 Денис Морозов, директор з фінансів та економіки компанії Інтерпайп:

— Інтерпайп — велика промислова компанія, де більшу частину працівників складають інженери. Світ розвивається, і ми також не стоїмо на місці. Останні декілька десятків років існував стереотип, що бути інженером —  не модно. Це не так, і в цьому переконують найсильніші економіки світу. Тому місія  «InterpipeTechFest» полягає у тому, аби повернути популярність технічним і природним наукам, інженерним хобі та довести, що це дійсно захоплююче.

Маргарита Сопільняк, фото автора