Дніпро – квітучий: у місті висаджують дерева (Фото)

У Дніпрі, на території зеленої зони Самарського району, провели майстер-клас з пересадки дерев. Акцію організували в рамках міської комплексної програми з озеленення міста та декадника # Дніпро_квітучий. До заходу долучилися всі охочі містяни. Повідомляють у Дніпровській міській раді.

У Дніпрі проводиться декадник із озеленення, під час якого по всій території міста висаджуватимуться дерева у дворах, школах, медичних закладах тощо.

Інженер садово-паркового господарства КП «Дирекція територій та об’єктів рекреацій» Сергій Іщенко зазначив: «Головна мета заходу – розповісти мешканцям, як технічно правильно пересаджувати дерева. Обрали для цього одну із зелених зон, де так звані порослеві дерева видалялись би. А щоб їх зберегти, вирішили в рамках майстер-класу показати принцип і механізм пересадки дерев, більшість з них – це фруктові. Усе побачене і почуте, нові знання люди зможуть застосовувати на своїх присадибних ділянках, прибудинкових територіях, щоб зберегти саджанці здоровими».

Майстер-клас також проводила й інженерка згаданого комунального підприємства Тетяна Демченко. Зокрема, вона показала, як пересаджувати дерева, на прикладі дикої абрикоси.

«Нині сприятливий час, щоб пересадити дерево. Для цього слід ретельно обкопати його, залишаючи по максимуму коріння. Далі очищуємо стовбур від зайвих, непотрібних гілок, зменшуємо загальний об’єм крони для мінімізації випаровування вологи. Якщо є пошкоджене коріння, прибираємо такі частини, підсушуємо корінь на повітрі і потім садимо дерево на нове місце. Обов’язково слід після цього полити саджанець. Територія навкруги нього повинна бути чистою від бур’янів», — розповіла Тетяна Демченко.