У Дніпрі не вистачає робочих рук

Упродовж двох місяців у Дніпров­ській міській раді вивчали потребу комунальних підприємств у робітничих кадрах. У рамках проекту «Робота на благо рідного міста» на «гарячу лінію» звернулися близько 400 осіб. Понад 100 з них були працевлаштовані.

Також з’явилась можливість визначити спеціальності, що вкрай потрібні у нашому місті. Проте минулого року кількість фахівців, яких випустили професійно-технічні заклади освіти, була недостатньою. Тож уперше замовлять удвічі більше кадрів за необхідними спеціальнос­тями, ніж готували раніше.

«Завдяки проекту ми дізналися, на які саме спеціальності є попит серед комунальних підприємств  і мешканців міста. Цей перелік передано до департаменту гуманітарної політики міської ради для формування замовлення у професійно-технічних закладах освіти», – розповів директор департаменту соціальної політики Едуард Підлубний.

Як приклад, можна назвати КП «Дніпроводоканал»: за час проекту підприємство поповнилося п’ятнадцятьма  новими працівниками, проте потреба у кадрах залишається. Наразі це – слюсарі, електромонтери, газоелектрозварювальники. Слід додати, що спеціальності, які традиційно не мають попиту, місто не замовлятиме.

До речі, в Дніпрі функціонують13 професійно-технічних закладів освіти, які здійснюють підготовку робітничих кадрів. Від 2016 року видатки на їхнє утримання забезпечуються коштом міського бюджету.

Ярослава Хлєбникова