Дніпро відвідала незвичайна експедиція з Литви

4 липня до Дніпра прибули делегати четвертої «Національної експедиції» з Литви. Журналісти, етнографи, етнологи та історики припливли до міста на унікальному дерев’яному кораблі «Вітаутас Дідіс», відтвореному за зразком стародавнього судна. Повідомляє прес-служба міської ради.

Цей пробіг по воді присвячений сторіччю відродження литовської державності. Експедиція стартувала у Литві, а далі через Польщу – в українські міста. Із західних областей її учасники перебралися до Прип’яті, і вже звідти почали подорож на човнах. Судно, на якому вони долають акваторію Дніпра, відновлене за технологіями ХVIII сторіччя і, на думку істориків, не має аналогів.

Загалом у експедиції беруть участь 43 людини. Увесь пробіг фільмують литовські телевізійники. Самі ж учасники кажуть: одна з головних цілей – розкрити справжню історію України та розповісти про її вікові традиції вже в себе на батьківщині. На Фестивальному причалі у Дніпрі для гостей облаштували майданчик із майстер-класами з петриківського розпису. Візитом до міста литовські делегати залишилися задоволені.

«Перша ціль експедиції – розповісти про історію, культуру, природу та традиції України. У Литві ще є люди, котрі живуть міфами російської історіографії – що Україна не має державницьких традицій. Тож іще одна мета – розказати більше про Гетьманат, про боротьбу України за незалежність, інші факти. Щоб довести – ця країна має давні традиції державності. Тут ми почуваємо себе як серед друзів чи братів. Нас чудово зустрічають, навколо прекрасні люди. Це найтепліша з усіх експедицій за чотири роки», – розповів учасник експедиції Едмундас Якілайтес.

Судно «Русич», яке пройшло водну частину шляху поруч із литовським човном, має знакову історію. У 2014 році з українським екіпажем на борту воно здійснило майже навколосвітню подорож. Русич» подолав два океани – Індійський та Тихий. Потім ріками Європи рушив до Середземного й Чорного морів. І лише після цього корабель через Одесу повернувся до Дніпра. Нині човен перебуває в акваторії Дніпра й має неабияку популярність серед яхтсменів і спортивної спільноти.