Дніпро зустрічає перший в Україні міжнародний фестиваль театрів ляльок (ФОТО)

У Дніпрі відбудеться перший в Україні міжнародний фестиваль ляльок «ДніпроПаппетФест». Знакова для міста подія триватиме з 29 листопада по 2 грудня.

Про те, чим дивуватимуть глядачів майстри театру ляльок, організатори фестивалю розповіли в ході прес-конференції 24 листопада. «Таке відбувається вперше не лише в нашому місті, а й в Україні загалом. Лялькове мистецтво – не лише для дітей, як вважають деякі люди. Наш фестиваль має головну особливість – він для всієї родини: тобто цікаво буде і дорослим, і підліткам, і дітям. Це чудова можливість відкрити для себе театральне мистецтво ляльок, яке значно ширше за звичайний театр», – зазначив заступник міського голови Олександр Шикуленко.

фестиваль ляльок

Фестиваль збере 6 найвідоміших театрів ляльок з Дніпра, Києва, Харкова, Черкас, а також румунського міста Крайова. Під час заходу митці презентують 8 різноманітних спектаклів, які здатні вразити навіть найвимогливіших глядачів. Вистави пройдуть на найкращих сценах Дніпра – в театрі ім. Т. Г. Шевченка, Молодіжному театрі, Міському театрі ляльок та Театрально-художньому коледжі. Крім того, в рамках фестивалю відбудуться майстер-класи та творчі зустрічі.

Директор Дніпропетровського міського театру ляльок «Театр актора та ляльки» Валентин Фетісов зізнається: у те, що фестиваль стартує вже за декілька днів, не може повірити і досі. Митець переконує: для театру ляльок немає нічого неможливого, а щоб зрозуміти це мистецтво, його треба побачити на власні очі.

фестиваль ляльок

Один з організаторів «ДніпроПаппетФест», депутат міськради Григорій Гельфер каже: ідея фестивалю театрів ляльок визрівала давно – і добре, що знайшлися люди, здатні її втілити. За його словами, у Дніпрі є чудовий творчий колектив професіоналів цієї справи, і на їхнє прохання готові відгукуватися найкращі митці цієї сфери з різних куточків України та світу.

фестиваль ляльок

Фестиваль театрів ляльок стане ще одним кроком у культурному розвитку Дніпра. У мерії не приховують – на майбутнє для дніпрян і гостей міста підготували багато цікавих проектів. Зокрема, планується проведення музичного фестивалю «Вечір Пірсу», а також фестивалів блогерів і театрів-кабаре. «Ми намагаємося розворушити різні культурні пласти, які є в місті. В нас – найрізноманітніша програма: те, чого ще не бачили ні Дніпро, ні Україна. Все поступово. Місто почало дихати», – запевнив радник міського голови Євген Гендін.

фестиваль ляльок

Добавить комментарий