Дніпропетровщина – одна із п’яти пілотних областей України, де впроваджуватимуть новації

Відкриття Центрів безпеки, створення добровільних пожежних загонів та страхування ризиків як альтернатива перевіркам підприємств пожежною інспекцію – державну службу надзвичайних ситуацій чекають доленосні зміни. Дніпропетровщина – одна із п’яти пілотних областей України, де впроваджуватимуть новації. Першими до реформи долучаться об’єднані громади регіону. В основі нововведень – найкращі моделі цивільного захисту населення країн світу.

«Україна продовжує змінюватися – Дніпропетровщина традиційно одна з перших. Сьогодні на часі реформування підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій. Найперше реформу впроваджуватимуть в об’єднаних територіальних громадах. В них створять Центри безпеки з пожежно-рятувальними командами. До них зможуть долучатися і добровольці. У цьому Україна переймає досвід розвинених країн світу. Головне завдання – створити на місцях ефективні підрозділи рятувальників швидкого реагування», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

На Дніпропетровщині реформа стартує з об’єднаних територіальних громад. Там планують створити близько 100 Центрів безпеки, де розмістять пожежно-рятувальні команди.

«Отримаємо громаду, у якій є пожежна станція, обладнання та техніка, професійні пожежні та підготовлені волонтери. Усе це буде знаходитися в радіусі 20-хвилинного реагування», – підкреслив начальник управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА Сергій Коваленко.

Сьогодні готові до реалізації проекту Сурсько-Литовська, Слобожанська та Єлізарівська об’єднані громади.

Рятувальники запевняють, що виграють від реформи і підприємці. Альтернативою перевіркам пожежної інспекції стане добровільне страхування. Воно мотивуватиме малий та середній бізнес турбуватися про безпеку на своєму підприємстві.

За пожежною інспекцією залишаться функції нагляду на підприємствах підвищеної небезпеки та державних установах.

Дніпропетровщина – одна із п’яти пілотних областей України, де впроваджуватимуть пожежні новації. Пілотний проект реалізують також у Вінницькій, Львівській, Тернопільській та Донецькій областях.

Реформа проходитиме в три етапи – з 2017 до 2020 року. За цей час рятувальники повинні переглянути чинну систему нагляду та контролю, вдосконалити реагування на пожежі та надзвичайні ситуації, розширити мережу місцевих пожежних команд та залучити добровольчі дружини.

Сьогодні на Дніпропетровщині 67 професійних державних пожежно-рятувальних підрозділів та 16 місцевих пожежних команд.

Добавить комментарий