Дніпровські юні винахідники створили унікального робота-тренера (відео)

Юні винахідники з Дніпра створили унікального робота-тренера, аналогів якому немає у світі. Свою розробку вони представлятимуть на найпрестижнішому міжнародному змаганні із робототехніки FIRST Robotics Competition. Цьогоріч цей конкурс збере тисячі учасників із 34 країн світу. Від України буде дві команди – з Києва і Дніпра, повідомляє 11 канал.

За умовами змагань за півтора місяця учасники мали створити промислового робота, який розвиває швидкість до 15 кілометрів на годину, кидає та збирає м’ячі та важить при цьому не більше 60 кілограмів.

Та дніпровська команда пішла ще далі. Вони вирішили зробити зі свого робота першого у світі спортивного тренера для паралімпійців та людей з інвалідністю. Завдяки штучному інтелекту робот зможе аналізувати фізичні можливості гравців та запам’ятовувати їхню поведінку. І якщо їм стало погано — навіть допомагати.

Перспективна, цікава й соціально корисна — ідею дніпровських робототехніків оцінили й самі паралімпійці. Тож юні винахідники та їхні керівники впевнені: із таким проєктом їм вдасться заявити про себе.

Наприкінці квітня організатори оберуть переможців регіонального етапу змагань. А міжнародний фінал відбудеться вже цього літа в США.