Дніпрян штрафуватимуть за квітковий бізнес

Більшість жителів Дніпра весну та жіноче свято асоціюють із первоцвітами, бо зазвичай саме у цей час ці маленькі білі квіточки з’являються на вулицях міста. Продають їх переважно на людних вулицях Дніпра. І хоч проліски — дуже ніжні та гарні квіти, купувати їх не слід. Адже вони занесені до Червоної книги.

Проліски починають з’являтися одразу із настанням тепла. Щороку навесні браконьєри збирають первоцвіти, аби продати їх. У багатьох областях квіти вже розквітли. У Мінекології нагадують, що збір та продаж таких рослин карається штрафами — від 510 до 3655 грн. За даними відомства, через нелегальний збір в Україні знищуються близько 20 млн підсніжників та інших первоцвітів.

«За один екземпляр незаконно добу­тої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення: проліски — від 49 до 62 гривень, черемша (цибуля ведмежа) — 62 грн, шафран (крокуси), сон-трава — від 37 до 62 грн, залежно від виду», — повідомили в Мінекології.

Також міністерство звертається до громадян із проханням повідомляти поліцію на номер 102 про факти продажу квітів. До речі, перші штрафи вже виписані продавцям у Вінницькій області. Квіти намагались реалізувати на узбіччі доріг Вінниця-Немирів і Вінниця-Гайсин. Також у найактивніший період продажу первоцвітів — кінець лютого — початок березня в містах України проводитимуть спецоперації «Первоцвіт», коли екологічні інспектори, поліцейські та працівники лісової охорони будуть перевіряти найпопулярніші місця збору та збуту квітів, залізничні вокзали та пункти пропуску через державний кордон.

Нагадаємо, що первоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з яких занесені до Червоної книги України.

Анастасія Нефретова,

фото pixabay