Дніпрянам пообіцяли відремонтувати всі ліфти (Фото)
З початку 2018 року в Дніпрі почали займатися відновленням ліфтів у багатоповерхових будинках. З міського бюджету на їх заміну і ремонт виділили 250 мільйонів гривень. Про те, на що конкретно підуть ці гроші і як вберегти ліфти від вандалів, розповів директор департаменту житлово-комунального господарства міськради Владислав Грицай.
Цього року капітально відремонтували вже 72 ліфта, а в 52-х провели поточні ремонти. До кінця року хочуть полагодити ще 245 підйомників. У Дніпрі не залишиться жодного непрацюючого ліфта. На жаль, ліфти в Дніпрі часто розкрадають. Крадуть підйомні кабелі, електропроводку, гальмівні котушки, ліфтові станції – все, що можна здати на металобрухт і отримати за це трохи грошей.
«Раніше злодії розбирали по 10 ліфтів на місяць. Найбільш проблемним в місті є Шевченківський (колишній Бабушкінський) район. Особливо – житловий масив Тополя. І не тільки тому, що там зосереджена найбільша кількість багатоповерхівок. Тут було зафіксовано найбільше випадків варварського розграбування і псування підйомників. Правда, після операції «Дамоклів меч» щодо закриття незаконних пунктів прийому металобрухту їх стало в рази менше », – говорить Владислав Грицай.
За словами директора департаменту житлово-комунального господарства, зберегти ліфти можуть тільки жителі будинків. Для цього потрібно, як мінімум, знати в обличчя своїх сусідів, щоб відрізнити їх від чужих. Останніх варто не впускати в під’їзд або ж питати, до кого вони направляються. Адже приставити охорону до кожного парадного неможливо. Самим мешканцям також слід більш дбайливо ставитися до ліфтів. І якщо розмальовані стіни і підпалені кнопки – це, скоріше, естетичний недолік, то будівельне сміття, що потрапляє в щілини ліфта, або ж сеча собачки, а то й людини, можуть запросто вивести його з ладу.
Як розповів Владислав Грицай, в сучасних ліфтах – п’ять захисних систем і «впасти» жоден з них без втручання ззовні не може. Необхідно просто дотримуватися простих правил поведінки в підйомнику. Бути уважним слід тоді, коли двері ліфта відкриваються насилу або не повністю, а особливо – коли на поверх не приїхала кабіна. У таких випадках потрібно негайно сповістити про поломку ліфтову службу і ні в якому разі в ліфт не входити. При посадці з дитячою коляскою першим в кабіну повинен зайти дорослий, і тільки потім можна закотити коляску, інакше ліфт може не відреагувати на невелику вагу, зачинитися і поїхати.