Дніпрянам пояснили, коли і до кого приїде «швидка»

Медики Дніпропетровщини пояснили пацієнтам, в яких випадках слід звертатись до сімейного лікаря, а коли – викликати «швидку допомогу». Насамперед варто зателефонувати на номер «103» і диспетчер сам вирішить подальші дії щодо характеру виклику.

«Звернення, які відносяться до категорії не екстрених, перенаправлятимуть до відповідного центру первинної медико-санітарної допомоги. Та якщо такої можливості немає – диспетчер відправить до хворого бригаду «швидкої», яка не виконує екстрені виклики протягом однієї години з моменту отримання звернення», – розповів головний лікар обласного центру медицини катастроф Радій Шевченко.

До екстрених випадків відносяться :
– всі види травм – поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови;
– ураження електричним струмом, блискавкою, тепловий удар, переохолодження, асфіксії всіх видів – утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи;
– ушкодження різної етиології під час надзвичайних ситуацій – ДТП, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо;
– отруєння, укуси тварин, змій, павуків та комах тощо;
– порушення нормального перебігу вагітності – передчасні пологи, кровотеча.
У всіх інших випадках слід звертатись до сімейного лікаря. «Загострення таких хвороб, як гіпертонія, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, запалення печінки чи жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок та суглобів або інших органів належать до неекстрених випадків та є компетенцією сімейних лікарів», – зазначив головний лікар обласного центру медицини катастроф Радій Шевченко.

АНАСТАСІЯ НЕФРЕТОВА