Мешканці Дніпра почали частіше хворіти на ГРВІ

Щеплення проти грипу – найкраща профілактика цієї хвороби. Нині сприятливий період, щоб пройти таку імунізацію, оскільки вірус грипу ще не циркулює на території України. Водночас спостерігається щотижневе зростання захворюваності на ГРВІ. Про це повідомила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Мартиненко.

За її словами, у рамках відповідної муніципальної програми коштом міського бюджету закуповуються вакцини проти грипу. Безкоштовно робитимуть такі щеплення певним групам людей – медичним працівникам, вагітним та особам з інвалідністю. Усі інші можуть самостійно придбати вакцину проти грипу в аптеках. При цьому обов’язково слід дотримуватися холодового ланцюга при її транспортуванні до амбулаторії чи іншого лікувального закладу. При купівлі вакцини фармацевт надасть усі необхідні сертифікати.

«Перед проведенням такого щеплення сімейний лікар повинен оглянути людину. Загалом таку імунізацію насамперед рекомендовано проводити особам із групи ризику – дітям, вагітним, людям старше за 65 років, особам з хронічними захворюваннями, а також людям таких професій як: медичні працівники, продавці, водії, вчителі/вихователі. Грип є дуже небезпечним з огляду на його подекуди тяжкі ускладнення. Тому, щоб запобігти хворобі, рекомендовано зробити щеплення», – наголосила представниця департаменту охорони здоров’я населення міськради.

Зі свого боку лікарка-епідеміолог Дніпровського міського відділу лабораторних досліджень Марина Северин додала: у Дніпрі, як і по всій Україні, з початку жовтня розпочалось зростання захворюваності на ГРВІ. У місті щотижня реєструються близько 3 тис. випадків. Зокрема, за останній тиждень – 3 393. Показник захворюваності нижчий за епідемічний поріг. Грипу не зареєстровано.

В епідемічному сезоні 2019-2020 Всесвітня організація охорони здоров’я визначила очікувані штами вірусів грипу: два типу А і два типу В. На сьогодні в Україні для профілактики цієї недуги дві вакцини пройшли державний контроль якості – «Ваксігрип» і «Джісі флю».

 

Фото: з відкритих джерел