Дніпряни планують вийти на акцію протесту

Як ми писали раніше, у Дніпрі вже пройшло декілька акцій протестів біля цирку. Волонтери вимагають заборонити використання тварин у розважальній індустрії.

Протести по Україні

Наприкінці січня — на початку лютого зоозахисники по свій Україні вирішили провести акції протесту біля цирку. У Києві та Львові такі акції пройшли вчора. Їх підтримали навіть відомі у медіапросторі люди. Тих, хто не може відвідати мітинг, але хоче підтримати акцію, закликають робити пости у соцмережах з хештегом #циркбезтварин

«Дніпро долучається до протестів вже цієї суботи, 3 лютого», — розповідають дніпровські зоозахисники і закликають приєднатися до мітингу біля будівлі цирку об 11:30.

Тварини не раби

Цирк – це індустрія, яка експлуатує тих, хто не дає своєї згоди на виступи. В Україні є безліч тварин, які проходять реабілітацію після роботи в цирках. У Центрі порятунку ведмедів під Житомиром сидять дві циркові ведмедиці, які мають маленький розмір тому, що все життя жили в крихітних клітках, зуби довелося видалити, у них пошкоджені піднебінні кістки і шлунковий тракт. Одна з них сліпа — можливо через те, що їй давали алкоголь перед виступами. Дуже часто зустрічаються леви із захворюванням рахіт.

В Україні поки забороняється використання тварин у кориді, створення і діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків і пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, які не мають природної морської води. Крім того, забороняється використання ведмедів і вовків на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і затравки мисливських собак. Але це за законом. А по факту «притравочні» станції існують у кожному місті, там без проблем використовують «списаних» циркових ведмедів та інших тварин. в Україні близько 20 офіційно працюючих таких станцій при мисливських угіддях і 10 неофіційних.

Як у світі

Зате у Європі, США, Центральній і Північній Америці все давно вирішено — багато країн розуміють, що експлуатація тварин, — це не метод заповнити глядачами цирковий зал. Наприклад, в Австрії, Бельгії, Угорщини, Німеччини, Данії, Греції, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпрі, Латвії, Мальті, Польщі, Нідерландах, Португалії, Хорватії, Чехії, Фінляндії, Естонії, Словенії та ще деяких країнах давно діють закони загальнонаціональної заборони на використання диких тварин в цирках, або деяких видів тварин.

Дарина Сухоніс