До Дніпра приїхав відомий режисер і актор (Фото)

У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбулась яскрава творча зустріч студентів, курсантів і викладачів із відомим режисером, сценаристом, актором театру та кіно Ахтемом Сеїтаблаєвим.

Успішний режисер розповів про особливості сучасного українського кінематографу на прикладі власних фільмів, що вже встигли завоювати світ, та запропонував переглянути трейлери 3 стрічок «Хайтарма», «Кіборги», «Чужа молитва».

Ахтем розказав, як проходили зйомки, які казуси, несподіванки траплялися на знімальному майданчику, іншими словами режисер під час зустрічі поділився секретами «закадрового» життя акторів та знімальної групи, зазначають у прес-службі університету.

Спочатку переглянули трейлер до фільму «Хайтарма», в якому відтворено трагедію кримсько-татарського народу. У травні 1944 року, після звільнення радянськими військами Криму, льотчик Аметхан Султан, двічі герой Радянського Союзу, їде додому у відпустку, де на нього чекають погані новини – радянська влада почала депортацію його побратимів з їхньої рідної землі.

Ахтем Сеїтаблаєв також показав студентам трилер до фільму «Чужа молитва», який демонструє драматичну історію врятування єврейських дітей кримською татаркою під час Другої світової війни. Кіносцени вразили студентів із перших хвилин, адже насичені надзвичайними емоційно-драматичними моментами.

Ще однією кінострічкою, котру обговорили на зустрічі, була військова драма про захисників Донецького аеропорту «Кіборги» – справжнє одкровення для українського глядача. Режисер розповів, що прототипами героїв стали реальні кіборги, чиї історії були художньо втілені у сценарії до фільму.