Доля картоплі: які ціни на овочі очікують дніпрян восени

Усім відома приказка: «Осінь – час збирати врожай». Золота пора року щедро дарує свої плоди, а ми із вдячністю та задоволенням їх вживаємо. Чим наділить нас осінь цього року та якими будуть ціни на овочі та фрукти? Про це розповів керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев.

Доля картоплі

«Як ми і прогнозували, ціни на овочі та яблука наразі знизилися.  Виключенням стала картопля і на сьогоднішній день – це доволі обговорювана тема. Щороку в Україні збирається понад  20 млн т картоплі, при тому, що українцями вживається приблизно 9 млн т. Доволі багато картоплі іде на харчування тварин або просто викидається. Не можна казати, що цьогоріч її врожай видався поганим і що вона й надалі буде така дорога. Всі ці думки – ажіотажний вплив на ринок. Причина дефіциту картоплі полягає в іншому. Її ціна росла протягом серпня місяця, і збільшилася саме на картоплю середнього доз­рівання. Це не та картоп­ля, яку масово копають та надалі закладають на зберігання для реалізації протягом усього сезону», –  коментує Олександр Хорев. Також на кількість та якість картоплі середнього дозрівання впливають погодні умови. Що буде далі? За словами експерта, ми вживатимемо пізню картоплю, врожаї якої вже розпочинають збирати. Відповідно і ціна на неї має знизитися. А ось борщовий набір, у свою чергу, може подорожчати на 5 – 15%.

Стабільний сезон

«Ми не виключаємо факт подальшого зростання ціни на яблука. Це зумовлено тим, що вітчизняні яблука дуже гарно експортуються. Через це на українському ринку може з’явитися дефіцит», – зазначає керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти». Окрім яблук, вдалим експортом можна вважати черешню, лохину та заморожені ягоди, які також користуються попитом за кордоном. Серед імпорту в Україні найпопулярнішими є персики, абрикоси та виноград.

Судячи з кількості щорічного врожаю, «найчисельнішою» є картопля (збирається понад 20 млн т), цибуля (понад 1 млн т) та капуста. Наразі триває збір цибулі: врожаї є дуже хорошими. Також слід додати цьогорічний гарний врожай кавуна. Порівнюючи із сусідніми країнами, ми маємо більш дешеву ціну на цю смачну ягоду. За словами  Олександра Хорева, сезон – стабільний. Всі дії професійних виробників є прогнозованими.

Маргарита Сопільняк, фото pixabay