Донці загиблого дніпровського журналіста призначать стипендію Президента

Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про призначення стипендій дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків». Клопотання щодо призначення стипендій було порушено Правлінням Дніпропетровської обласної організації НСЖУ. Стипендії Президента України будуть призначені Олені Черніковій — доньці журналіста з Дніпра Олександра Чернікова. А також Юстині Гурняк – доньці журналіста з Тернополя Віктора Гурняка.

Як відомо, саме  22 січня 2015 року в бою під Донецьким аеропортом під час виконання військового завдання загинув наш колега Олександр Черніков (позивний Репортер) – боєць 9-ї роти 3-го батальйону 25-ї окремої аеромобільної бригади. За життя він працював журналістом у телепрограмі «Губернські хроніки» на 9-му телеканалі Дніпра. Багато глядачів запам’ятали його як автора й ведучого програми «Тема тижня», що виходила на 51-му каналі Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії. А його інформаційні сюжети ставили у свої випуски новин 51-й, 11-й, 34-й, 27-й телеканали, а також національний телеканал новин «24». Достовірно відомо, що екіпаж БМД, в якому Репортер був оператором-навідником, знищив щонайменше одиницю ворожої техніки. Також, коли в інших БМД закінчився боєкомплект, їхній відхід з позиції прикривав саме Олександр.

Олександр Черніков посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. У Дніпрі на честь загиблого журналіста назвали вулицю (колишня вул. Красночечелівська). Також 6 грудня 2016 року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара урочисто відкрили меморіал Олександрові Чернікову. Саме в цьому виші, на факультеті систем та засобів масової комунікації Олександр здобував фах журналіста.

Довідково

Стипендії призначаються і виплачуються дітям до 18 років, а дітям-інвалідам – до 23 років. У разі коли діти навчаються за денною формою в навчальних закладах, стипендії виплачуються до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років. Раніше так само було призначено стипендії дітям загиблих під час виконання службових обов’язків журналістів В’ячеслава Веремія, Дмитра Лабуткіна та Сергія Ніколаєва.

Джерело nsju.org