Екскурсія коридорами влади

В Україні існує безліч музеїв. І кожен з них – вражає своєю унікальністю. Здавалося б, київський музей, в якому представлена діяльність українського уряду різних часів, — нічим не здивує звичайних людей. Але це не так. Виявляється, коридори влади можуть розповісти багато чого цікавого.  І в цьому переконалася кореспондент «Вістей Придніпров’я».

Дух епохи

Ідея створити Музей історії урядів України виникла у 2004 році. Тоді це була невелика кімната, в якій розмістили документи, ордени, вази, книги, старі посвідчення і портрети чиновників. За 14 років його експозиція тільки зростала.

«Музей відтворює історію урядів з 1917 року і до наших днів, у тому числі і радянського періоду. Звісно, були закиди, що навіть такий музей не дотримується закону про декомунізацію. Але у нас одна відповідь: це історія. Тому і розповідаємо про всіх прем’єрів і відтворюємо дух не однієї епохи», — зазначив завідувач музею  Володимир Борисович Татаренко.

Окрема кімната музею – це робочий кабінет Голови Ради Міністрів УРСР, інтер’єр якого відтворено до найменших дрібниць: декілька телефонних апаратів, годинники, сейфи, зручні крісла, вази, канцелярські приладдя і… пачка сигарет, якій уже не один десяток років. А от меблі були вивезені до України з Німеччини після перемоги у Другій Світовій війні. Ці меблі не реставрувалися і по цей час, а тому подібних уже ніхто не зустріне у жодному музеї світу.

Можна побачити у музеї  справжні скарби: карбованці, монети, перші гривні і купони, з якими після розпаду Радянського Союзу стояли в черзі за найнеобхіднішими продуктами. Стіни музею прикрашають ретрофотографії, на яких зображені історичні будівлі. Але час і, звичайно,  люди змінили історичний центр Києва до непізнаваності.

 Скромні подарунки

Хто ж з нас не любить подарунки. На жаль, нам їх дарують переважно на свято. Що не  скажеш про міністрів. Виявляється, все добро, надароване міністрам іноземними делегаціями, повинно зберігатися у музей. Але, на жаль, колекція презентів вражає своєю скромністю. За словами Володимира Татаренко, існує постанова Кабміну про те, що подарунки, даровані прем’єр-міністру, віце-прем’єр-міністру, міністрам, працівникам секретаріату – це подарунки не їм особисто, а державі. Наприклад, з подарунків екс-прем’єр-міністра Юрія Єханурова перейшла лише невелика  шкатулка та книжка. Арсенію Яценюку – вручили портрет Шевченка, ручку від Папи Римського та символічний якір, подарований віце-президентом США Джо Байденом. Чи були більш коштовні презенти і де вони зараз знаходяться, у музеї урядів не знають.

Тетяна Сіденко