Фестиваль «Петриківський дивоцвіт» відбувся, незважаючи на заборону Удода

Щорічний фестиваль Петриківського розпису та народного мистецтва «Петриківський дивоцвіт» відбувся, незважаючи на спробу його зриву головою Дніпропетровської обласної ради Євгеном Удодом.
Про це йдеться у відкритому листі від майстрів Петриківського розпису до Удода.
«Тоді, коли люди втомилися від ворожнечі і непередбачуваної поведінки політиків (…), ви зробили все можливе, аби такий значущий для народу захід, як обласний фестиваль-ярмарок «Петриківський дивоцвіт», до якого так старанно готувались усі жителі Петриківського району, не відбувся», — сказано у зверненні, яке підписали близько 50 майстрів.
«Саме таким діями ви продемонстрували зневагу не тільки до нас – майстрів Петриківського розпису, а й до всіх мешканців Петриківського району та всієї України», — підкреслили художники.
Голова Петриківської райдержадміністрації Андрій Столбченко пояснив, що фестиваль було відмінено через відмову майстрів від політичної агітації.
«Ми оголосили всім, що цей фестиваль – поза політикою. І ніяка політична сила не має права його використовувати. Коли наша позиція була озвучена перед облрадою, була така реакція. Вони вчинили дуже підло, скасувавши фестиваль в останній момент», — пояснив він.
Асоціація майстрів народного мистецтва України прийняла рішення проводити фестиваль самостійно.
«Громада, як то кажуть, у шоці. Політиканство, особисті амбіції, піар не потрібні на цьому святі. Фестиваль має бути незалежним від настроїв керівників Дніпропетровської обласної ради. А ми повині зробити все, щоб захистити наш «Петриківський дивоцвіт»», — підкреслив президент Асоціації майстрів народного мистецтва України Іван Ярмолюк.
Всесвітньовідома художниця, майстриня Петриківського розпису Галина Назаренко вважає, що політики мають змагатись лише власними колекціями розпису, а не агітацією.
«У мене є пропозиція для тих, хто піариться на народному мистецтві, — Вілкула і Удода. Будь ласка, приїдьте і попіартеся своїми колекціями Петриківського розпису», — наголосила вона.
Під час фестивалю зареєстрували новий рекорд України. Майстри Петриківського розпису зробили і розписали у традиційному стилі найбільший в Україні рогач – 5 м 17 см. Також на фестивалі був започаткований новий арт-проект «Петриківський рушник». Замість традиційної вишивки рушник буде розписаний фарбами на полотні.
За день до відкриття керівництво Дніпропетровської облради надіслало до Петриківського району листа з наказом скасувати захід начебто через неможливість гарантувати людям безпеку.

 

Добавить комментарий