Геннадій Зубко відзначив Дніпропетровщину як один з найуспішніших регіонів з децентралізації

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та Спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки ті Німеччина з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт презентували законодавчий маршрут з децентралізації. Документ із 17 законопроектів – основа для подальшого розвитку і успішного впровадження реформи децентралізації на місцях. Цей перелік був підтриманий Координаційною радою донорів.

«Зараз саме той час, коли ми повинні приймати рішення і звертатися до парламенту, щоби прийняти 17 ключових законопроектів з децентралізації. Це законопроекти, які були напрацьовані Мінрегіоном спільно з народними депутатами, місцевими громадами, громадянським суспільством і експертами. Їх прийняття дасть можливість підсилити реформу децентралізації вже в цьому році», — наголосив Геннадій Зубко.

Зубко підкреслив, що законопроекти будуть презентовані вже у лютому, під час восьмої сесії Верховної Ради України VIII скликання. Ці закони будуть регулювати процес добровільного приєднання і об’єднання територіальних громад, залучення тер.громад до приєднання до міст обласного значення, підсилення впровадження сервісів, а також додаткову передача повноважень – земельних ресурсів і можливості планування, підсилення можливостей муніципальних послуг тощо.

Німецький експерт Ґеорґ Мільбрадт висловив думку, що важливі законопроекти в контексті реформи повинні бути прийняті до літа. В іншому випадку, за його словами, реформа затягнеться на роки, що не є прийнятним для України. Також він наполягає, що і земля, і повноваження з планування територій – все це має зосереджуватися в об’єднаних громадах.

«З досвіду Німеччини скажу, що краще, щоб і земля, і можливості планування територій були в громадах. Ці питання є вирішальними для їх подальшого розвитку», – сказав Ґеорґ Мільбрадт.

Порівнюючи результати децентралізації у різних областях України, Геннадій Зубко відзначив Дніпропетровщину як один з п’яти найуспішніших регіонів. Як повідомляють у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та МінРегіону України, на Дніпропетровщині у 2015-2017 роках створено 56 громад, ще сім громад очікують рішення ЦВК щодо призначення перших виборів у квітні 2018 року. Рейтинг фінансової спроможності, що проводиться Мінрегіоном, другий рік поспіль очолює Слобожанська громада Дніпропетровської області. Також у першій десятці лідерів громад України чотири з Дніпропетровщини – друге та треті місця займають Богданівська та Вербківська громада, девяте місце – Новоолександрівська громада.