Гордість і присмак суму: дніпряни вивчають історію героїв (фото)

Дніпровська міська організація партії «Європейська Солідарність» запросила дніпрян  на екскурсії у музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» в  рамках патріотичного проєкту «Ми такі! Ми – українці!».

Ідея цієї екскурсії належить самим містянам. Вона народилася під час автобусних екскурсій обласним центром у рамках проєкту «Найкраще місто на Дніпрі», і міський осередок партії підтримав ініціативу.

Європейська Солідарність_музей героїв

«Близько тисячі дніпрян вже подорожували Дніпром. Сотням родин ми дали можливість провести разом вихідні та насолодитися краєвидами рідного міста. І саме містяни запропонували організувати екскурсії до музею АТО. І першими ми запросили родини з самих віддалених куточків міста», – розповіла голова Дніпровської міської  організації «Європейської Солідарності»,  депутат ВР 8-го скликання Тетяна Ричкова.

Європейська Солідарність_музей героїв

Перша екскурсія відбулась 22 лютого для мешканців Індустріального та Амур-Нижньодніпровського районів Дніпра. У супроводі завідувача відділу «Громадянський подвиг Дніпропетровщини к подіях АТО» історичного музею Вадима Якушенка вони побували на вуличній експозиції, присвяченій дорогам війни, які пройшли наші земляки. Екскурсанти також ознайомились з унікальною внутрішньою експозицією, де зібрано оповіді про воїнів, волонтерів, переселенців, журналістів, капеланів і медиків,  а у залі Пам’яті почули розповіді про героїв, які поклали життя за мир та незалежність нашої держави. Завершилась екскурсія переглядом унікального панорамного фільму «Дніпро – форпост України».

За словами Вадима Якушенко, такі заходи – дуже важливі, адже війна не скінчилася, і судячи з останніх подій, українці дуже сильно програють інформаційно. Від групи, яка цього разу завітала до музею, каже він, були і відгук, і розуміння.

Європейська Солідарність_музей героїв

Наприкінці екскурсії партійцям подарували бібліотечку – книги про подвиги захисників України.

За словами однієї з учасниць проєкту, Віри Лещенко, вона залишилась під великим враженням від екскурсії.  «Мне вразило абсолютно усе. Я у музеї вперше, багато про нього чула, проте не уявляла, яка тут потужна експозиція. Люди, які приїхали сюди – різного віку, різних життєвих поглядів, проте всі ми реагували однаково емоційно. Панорамний фільм просто неймовірний – такі стрічки потрібно показувати кожен день на великій площі, щоб люди розуміли, де ми живемо і кому маємо бути вдячні за мир», – каже вона.

Європейська Солідарність_музей героїв

Проєкт «Ми такі! Ми – українці!» був започаткований у 2017 році за ініціативи голови міського осередку партії Тетяни Ричкової. У його рамках понад тисяча учнів шкіл Дніпропетровщини змогли побувати у гостях у легендарній 25-ій повітряно-десантній бригаді. Тепер же проєкт відновився у новому форматі.

Патріотичні екскурсії проводитимуться щосуботи. Долучитися до участі у них партійці запрошують усіх охочих. Записатися можна за тел. (098) 396- 67- 89 (приймальня Дніпровської міської організації партії “Європейська Солідарність”).