Гуляння в Новоолександрівці: як зима весні булаву віддавала

«У баби Марії миші розвеселилися… бігають із кута в кут і посміхаються. А котові Ваську – вуса збрили! Чого це вони?» – лунає весела промова посеред села Новоолександрівка. Чутно й жартівливу відповідь: «То Масляну все святкує, весну серце чує!».

СПІВАЛИ ПРО ВАРЕНИКИ

25 лютого в центрі села Новоолександрівка Дніпров­ського району з козацьким запалом та гумором відсвяткували Масляну. У радісній події взяли участь численні колективи художньої самодіяльності, місцеві мешканці, представники Новоолександрівської громади. Відкрив захід голова сільської ради та об’єднаної територіальної громади Олександр Візір. Він привітав земляків зі святом та побажав їм сонячності та здійснення мрій. «Нехай весна буде теплою, а увесь рік – вдалим і щасливим!» – наголосив Олександр Олексійович.

Потім завирувало театралізоване дійство проводів зими та зустрічі весни.

Організатори гулянь підготували програму на всі смаки. Зокрема, порадували численними виступами творчих колективів, серед яких хочеться особливо відзначити креативний ансамбль «Суряночка», до якого входять 8 жіночок поважного віку та гармоніст. Веселі й емоційно насичені виступи немов сонечком зігрівали. Чого тільки варта пісня «Варенички» – слухаючи її, хотілося піти у танок! От і гурт «Мальви» місцевої школи звеселив душу композицією «Масляна». Додав «жару» й дівочий гурт з оригінальною назвою «Культ – баби». Причому, його солістки співали про головний український продукт – сало! А щоб учасники заходу добре зрозуміли, яка то смакота, усіх бажаючих частували бутербродами із салом.

МЕДОВІ ­СМАКОЛИКИ

Цього дня в селі тривали й різні конкурси для дорослих та дітей. У їх добірці були змагання: на найбільший та найдовший млинець, на швидке поїдання млинців, «рекорд із підняття гирі» тощо. До речі, найдовшим став млинець близько метра. Крім того, за давньою традицією, відбулася презентація й різноманітних медових виробів ( наприклад, слов’янського напою «Меди»). Усім цим земляків пригощали учасники Дніпровської громадської організації «Спілка пасічників».

Незважаючи на те, що погода в суботу була похмурою, пролітав сніг та накрапав дощ – свято вдалося. А ввечері навіть сонечко визирнуло з-за хмар. Тож зима передала свою «булаву» весні!

АНФІСА БУКРЕЄВА, ФОТО АВТОРА