Хлопець з Польщі влаштував притулок для лелек

Порятунок лелек. 19-річний юнак із Польщі облаштував притулок для птахів. Там проходять реабілітацію пернаті, які потрапили в біду, повідомляю “Подробности”.

У вільний від навчання час Каміль Пивоварчиков навідується до реабілітаційного центру для лелек, який він облаштував неподалік свого будинку. На території притулку є велике поле, ліс та навіть ставок із питною водою.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

“Майже 97% лелек, які до нас потрапляють, – більше не спроможні літати. Усе через те, що гнізда вони облаштовують на стовпах із лініями електропередач. Крильми вони нерідко торкаються високовольтних кабелів, що призводить до серйозних травм”, – говорить Каміль Пивоварчиков, засновник реабілітаційного центру для лелек.

Перед тим, як відкрити центр – Каміль вивчав поведінку цих дивовижних птахів. А протягом двох місяців відвідував курси надання першої допомоги у ветеринарній клініці. Тому зараз студент знає що робити, коли у лелеки зламане крило або пошкоджений дзьоб.

“Майже щотижня до мене навідуються люди, які приносять із собою покалічених чорногузів і просять мене вилікувати їх. Ось наприклад кілька днів тому до мене звернулася жінка із пташеням, яке випало із гнізда. Я його взяв під свою опіку і зараз маю сам його вигодовувати та ростити”, – говорить хлопець.

Зараз у притулку 27 пернатих. Усі вони доглянуті, у їхньому розпорядженні – велика територія, де можна вільно пересуватися. Для лелек це не лише реабілітаційний центр, а ще місце для парування і виведення пташенят. Адже за останні кілька десятиліть їх популяція відчутно скоротилася.

“Він від щирого серця хоче допомогти цим птахам. Каміль прочитав статтю, де сказано, що у Лівані на лелек полюють – через це популяція скоротилася. Тому він правильно зробив, що влаштував такий дивовижний притулок”, – говорить Барбра Пивоварчикова, мати Каміля.

Нещодавно незвичайний прихисток для птахів почав отримувати фінансову допомогу із регіональних фондів захисту довкілля. Каміль й надалі облаштовуватиме центр, щоб у майбутньому мати змогу утримувати більше лелек, які потребують людської допомоги.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!