Дніпро може стати містом для птахів

Підвищення видового та кількісного складу пташиного населення міських парків та інформованості відвідувачів про світ пернатих та їх охорону – з такою метою на сайті громадських проектів зареєстровано проект «Дніпро – місто для птахів».

Як вважають його автори, у пару Глоби та у парку Шевченко потрібно звернути серйозну увагу на кількість та види птахів. Обидва парки були засновані наприкінці 18 ст. Лазарем Глобою і по суті є ровесниками міста. Вони відіграють важливу екологічну роль як своєрідні зелені оазиси серед міської забудови. Озеро парка ім. Глоби є місцем зимівлі багатьох водоплавних птахів (неодноразово спостерігались птахи з Червоної Книги). На сьогодні орнітологічні дослідження в парках носять епізодичний характер, але навіть неспеціалісту кидається в око невисока заселеність паркових деревостанів птахами через відсутність дуплистих дерев тощо.

Якщо проект реалізують, у парках з’являться синичники, шпаківні, сичатники, штучні гніздівельні та  інформаційні стенди.

«Таким чином проект принесе користь місту — екологічну (збільшиться видовий склад і чисельність орнітофауни парків) та соціальну (зросте інформованість відвідувачів парків про світ природи та їх екологічна свідомість)», — наголошують автори проекту.