Холера у Дніпрі: все не так погано

Нещодавно в ЗМІ поширилась інформація про те, що у водоймищах Дніпропетровської області виявлено холерний вібріон – вид патогенних мікроорганізмів, які можуть нанести шкоду людському організму. В  ГУ Держпродспоживслужбі запевняють, що все не так погано: бактерії у водоймах є, але  хвилюватись не потрібно.

Стабільна ситуація

У кожному місті є офіційні та «неофіційні» пляжі, тобто такі, на яких відпочивають мешканці, але вони не перевіряються відповідними органами і  не мають зручностей на кшталт душової чи «ногомийки». Офіційні ж кожного року перед початком сезону повинні пройти перевірку різними службами —  ДСНС, Держпродспоживслужбою, мати на березі лікаря, рятівника.  Балансоутримувач, зі свого боку, повинен щотижня здійснювати лабораторний контроль води і після того – повідомляти відпочиваючих про стан водойм та можливість у них купатись. В області — 13 офіційних пляжів. Усі вони розташовані в місцях, де відбувається мінімальне забруднення води та,  не зважаючи на це, кожне літо час від часу діє заборона на купання. Причина –  все ж таки у забрудненні. «Це звичайна стабільна ситуація. Тримається досить висока температура, у водоймищах відбуваються гідрологічні зміни, цвітіння. Звичайно, відбуватимуться і бактеріологічні забруднення», — пояснює начальник відділу санепіднадзору та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби Неля Полюхович.

Цього року в розпал літа область сколихнула звістка про те, що на пляжах у воді з’явився холерний вібріон. «У нас є результати лабораторних досліджень,  проведених на пляжі у Кривому Розі у парку відпочинку ім. Федора Мершавцева. Саме там виділено культуру холероподібного вібріону, але ці збудники не викликають захворювання. Тут не проводяться  обмежувальні заходи, як у випадку, коли б у воді був знайдений холерний вібріон. Та це не свідчить про те, що там можна купатись», — говорить  Неля Полюхович.

Контроль точок

Щодо інших пляжів області, то на декількох з них, а саме — у Кам’янському та Новомосковську, у водоймах виявлено перевищення вмісту лактозо — позитивної кишкової палочки. Це той мікроорганізм, через який вода цвіте, тож у Держпродспоживслужбі рекомендують не купатись в цей період. У норму вода прийде, коли температура на вулиці дещо знизиться.  Загалом,  громадяни мають заспокоїтись. «У нас є точки нагляду за станом води не тільки на офіційних пляжах, але й в інших місцях. Це ті місця, де здійснюється водозабір, скидання стічних вод – у нас немає нестандартних ситуацій», — наголошує Неля Полюхович.

Анастасія Нефретова