Хто на Дніпропетровщині може уникнути крімінальної відповідальності

З 1 по 31 жовтня на території України, у тому числі і Дніпропетровської області, проходить місячник добровільної здачі зброї, вибухівки, боєприпасів та спецзасобів. Кожен, хто звернеться до поліції з метою її здачі, уникне адміністративної та кримінальної відповідальності. Про це повідомив начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Андрій Алексєєнко.

В рамках місячника добровільної здачі зброї поліцейські закликають мешканців регіону здати зброю, яка знаходиться у них незаконно.

«За незаконне поводження зі зброєю громадяни несуть кримінальну відповідальність за ст. 263, ст. 264 Кримінального кодексу України, від якої будуть звільненні лише в разі добровільної здачі зброї органам влади. Більше того, якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до Національної поліції України мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому після оформлення відповідних документів, він за бажання, зможе зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах», — наголосив начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи.

Для отримання більш детальної інформації слід звертатися до територіальних органів Головного управління або дільничних офіцерів поліції в місцях проживання чи тимчасового перебування.

За період проведення аналогічного місячника у квітні поточного року мешканці регіону добровільно здали 198 одиниць зброї, 4165 штук боєприпасів. 31 чоловік було звільнено від кримінальної відповідальності за добровільну здачу зброї та боєприпасів, що знаходилися у них незаконно.

З метою виведення зброї, боєприпасів, вибухівки та спеціальних засобів з незаконного обігу Національною поліцією України з 01 по 31 жовтня 2018 року проводитиметься місячник добровільної здачі.