Хто з пенсіонерів Дніпропетровщини отримає збільшені пенсії

Зростання мінімальної зарплати стало підставою для пере­рахунку розміру пенсій. Уже в жовтні дякі категорії пенсіонерів Дніпропетровської області отримають збільшені виплати. Це — військовослужбовці і люди, яким виповнилося 65 та більше років.

За свідченням заступниці начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропет­ровській області Наталії Корнійчук, перерахування відбудеться автоматично. «Звертатися для цього в Пенсійний фонд непотрібно. Нині усі виплати фінансуються своєчасно і пенсіонери отримають їх з 4 до 25 жовтня», — підкреслила чиновниця.

Вона звернула увагу на те, що, за законом про державний бюджет України, з 1 жовтня 2022 року розмір мінімальної заробітної плати зросте з 6 500 до 6 700 грн і це є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсій за віком непрацюючим мешканцям регіону, які досягли віку 65 років і більше: мають страховий стаж (чоловіки — не менше 35 років, жінки — 30 років). Тож мінімальний розмір виплат за віком у таких пенсіонерів складатиме 2 680 грн. Людям, які працюють, зокрема і тим, які самостійно забезпечують себе роботою і зареєстровані як ФОП, мінімальні розміри пенсій за віком на рівні 40% мінімальної заробітної плати будуть встановлені після звільнення з роботи.

З жовт­ня стартують і доплати по 300 грн для всіх пенсіонерів, яким виповнилося 70 років, — незалежно від виду пенсії, закону, згідно з яким вона призначена, тривалості страхового стажу та факту роботи.

«Підвищився і розмір мінімальної пенсії для тих, хто досяг 70-річного віку і має великий страховий стаж. Від жовтня вони отримуватимуть щонайменше 3000 грн», — додала Наталія Корнійчук. Також збільшили виплати для військовослужбовців, які отримують пенсію по інвалідності.

«Відтепер мінімальна пенсія у таких військовослужбовців — від 4186 до 5 986 грн. У тих, хто отримав інвалідність унаслідок війни, трохи більша: від 4 396 до 6 532 грн, — роз’яснила Наталія Корнійчук. — Розмір виплат залежить від військового звання та групи інвалідності». Важливим є і те, що з жовтня Пенсійний фонд виплачуватиме і субсидії, а з 1 грудня — приймати заяви на їхнє отримання та призначати виплати. Зараз цим питанням займається соцзахист.

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА