Художник з Кривого Рогу створив інсталяцію на смітнику (Фото)

У Кривому Розі на звалищі з’явилися «люди зі сміття». Інсталяція тутешнього художника Михайла Маркіна доповнила «міський пейзаж», який виник завдяки старанням тих, хто викидає непотріб де попало. Художник з Кривого Рогу створив  «пластикових людей».

За словами Михайла Маркіна, ця тема уперше була представлена кілька років тому на І Фестивалі сучасного мистецтва в Кривому Розі. В рамках цього фесту можна було побачити його роботи на актуальну тему «АТБшники», але тоді, каже Михайло, вони не знайшли свого відгуку. Зараз його інсталяція тимчасово розмістилася на вулиці Аврори в Інгулецькому районі міста.

Художник розповідає про комплексний зміст свого творіння.

«Тут змішано чимало смислів: упаковка важлива до того, як спожив, а потім уже не важлива …» Михайло визначив життя споживача формулою «з’їв — і забув (викинув усі думки та ідеї)».

«Значною мірою людина сама перетворює себе на сміття», — говорить художник.

Використання в інсталяції пакетів магазинів АТБ він пояснює популярністю цього супермаркету. «Створення даного витвору навіяло нашестя людей, коли святкували 20-річчя АТБ. Багато хто, здійснюючи покупки в цьому магазині , спочатку несуть їх у брендових пакетах додому, а  пізніше в них же виносять на смітник усе зайве — відходи споживання …» Сміття, яке людина залишає після себе, — це, так би мовити, тест на євро­пейськість її свідомості. Невже пластмасовий світ переміг? Пакет таки виявився сильнішим, він увійшов у нашу українську сутність, це вже стало як наші шаровари, як новітня скатертина-самобранка.  На Заході на нас часом дивляться, як на дикунів  Ми ще не навчилися з цього мати зиск, але я певен — навчимося», — посміхаючись, розмірковує художник.

Найвдаліше місце для такої інсталяції — це те, куди, не замислюючись про наслідки, люди викидають сміття, в даному випадку — несанкціоноване звалище.

Отже, криворізький художник візуалізував «сміттєву» проблему, але в її широкому розумінні.

Володимир Думанський,

головне фото pixabay