«Хвилі» цвітіння: як мешканцям Дніпропетровщини можна позбутись алергії

Багато мешканців Дніпропетровщини страждають від алергії на амброзію. Особливо відчутно це зараз, коли сезон її цвітіння тільки закінчився, але у повітрі ще можна «підхопити» пилок рослини та «плакати» від цього весь день. Аби не страждати влітку та не приймати чимало ліків, зазначену чутливість організму до сезонних цвітінь рослин потрібно лікувати заздалегідь, узимку.

СХОЖІ СИМПТОМИ

Є алергія спадкова, а є набута. Із кожним роком у промисловому регіоні стає все більше випадків, коли люди відчувають алергічні симптоми. Серед причин, що призводять до цього, передусім — це якість повітря та продуктів, що ми їмо. Такий стан завдає багато клопоту і зовсім позбутись цих проявів неможливо. Проте слід тримати організм під контролем і вчасно розпізнати зазначені ознаки і лікуватись.

Є харчова алергія, на ліки або пилок рослин. Останні можуть «тероризувати» людину від початку березня до жовтня і мають назву «поліноз». Існує три хвилі сезонної алергії. Перша — це березень-квітень, коли цвітуть дерева. Друга настає у травні-червні, коли починають квітнути лугові трави та злакові. Третя — у серпні-вересні, коли цвітуть полин, соняшник, амброзія, лобода.

Нашому регіону притаманна третя «черга» цвітіння, коли люди страждають від «буяння» амброзії та інших трав. «Серед симптомів полінозу: чхання, кашель, сльозотеча, може навіть бути температура, риніт. Якщо в людини в одну і ту ж пору щороку виникають такі прояви, то не варто думати, що це хвороба й одразу приймати антибіотики. Потрібно звернутись до сімейного лікаря, який випише направлення до алерголога», — зазначила керівниця регіонального алергологічного центру Євгенія Дитятківська.

Вона також зауважила, що не слід займатись у цьому випадку самолікуванням або приймати медикаменти, виготовлені на фітооснові, адже фітотерапія не належить до доказової медицини та може завдати шкоди людині, яка має поліноз, і стати причиною ускладнень.

БЛОКУВАННЯ КЛІТИНИ

Симптоматичне лікування алергії також не допоможе контролювати поліноз. Воно може лише зменшити прояви риніту, сльозо­течу та трохи полегшити хворому повсякденне перебування на вулиці. Але для організму це також може бути шкідливо.

«Якщо своєчасно почати комплексне лікування, то спектр алергенів звужується, а якщо приймати тільки ліки, що знімають симптоми, то спектр цей розширюється. І «плакати» людина буде не тільки від серпня до вересня, а й з березня до жовтня, бо матиме негативну реакцію організму на більшу кількість алергенів», — сказала Євгенія Дитятківська. Вона розповіла, що сучасні технології дають змогу точно визначити, на який саме пилок чи їжу людина має алергію та почати лікування.

«Це специфічна імуно­терапія, лікуватись потрібно довго, близько п’яти років. Курси слід проходити взимку, коли на вулиці немає алергена. У процесі лікування змінюється імунна відповідь організму. Ми блокуємо клітину, яка завдає страждань хворому. Натомість активується інша клітина, але вона вже має антитіла до алергену. Тобто, у хворого в організмі алергія є, але вона його не турбує та не проявляється, коли розпочинається цвітіння, і він не має потім ускладнень, таких як астма та інші», — повідомила Євгенія Дитятківська.

Вона наголосила, що лікувати алергію потрібно тільки у спеціалістів, а якщо «запустити» процес, то до риніту, сльозотечі, кашлю та інших симп­томів полінозу можна отримати такі ускладнення як астма та задуха. А якщо в людини є алергія на харчі, то слід на все життя відмовитись від того чи іншого продукту, адже його вживання може призвести до тяжких наслідків.

ТАМАРА БЄЛКІНА